W ubiegłym roku odbyło się pierwsze szkolenie z cyklu BMW Motorrad Service Training zrealizowane przez dilera motocykli BMW, firmę Dobrzański. Ponieważ pierwsze szkolenie było bardzo ciekawe, nie mgło mnie zabraknąć także i na tegorocznym szkoleniu.

Drugie szkolenie było zorganizowane dużo bardziej profesjonalnie. Na początku poznaliśmy agendę spotkania oraz kilka informacji na temat tegorocznych planów BMW Dobrzański.

Po części organizacyjnej przystąpiliśmy do zajęć. Na początku na życzenie uczestników odbyło się ponowne szkolenie z naprawy przebitej opony.

Kolejna część dotyczyła tajemniczo brzmiących symboli, jak ABS, Kontrola trakcji, ESA. Tutaj oczywiście fajnie by było móc od razu przetestować działanie takich systemów, ale niestety tego się tak nie da zorganizować.

Co jeszcze? A no chociażby synchronizacja pilota alarmu z BMW F800GS, odpowiedź na pytania, które pojawiają się na forach internetowych i na które często odpowiadają „eksperci”, którzy niewiele wiedzą i wiele więcej.

Dodatkowo można było poznać sposób podniesienia motocykla z ziemi i przećwiczyć to na jednej z maszyn.

Pełna agenda z wydarzenia prezentowała się w następujący sposób:

  1. Elektroniczne systemy wspomagające motocyklistę (ESA vs DYNAMIC ESA, RDC, SVA, ABS Pro, DBL).
  2. Układ hamulcowy – czy na pewno jest bezobsługowy? Konserwacja i eksploatacja.
  3. Łatanie opon motocyklowych.
  4. Alarm motocyklowy BMW DWA. Obsługę alarmu z poziomu użytkownika bez konieczności wizyty w serwisie ASO.
  5. Zakup motocykla. Najczęstsze błędy podczas zakupu motocykla + Mateusz opowiadał na co on jako pracownik serwisu zwraca uwagę podczas takich oględzin.
  6. Pakowanie motocykla, prawidłowe rozmieszczanie bagażu, podstawowy „NIEZBĘDNIK” każdego motocyklisty.
  7. Fora internetowe – informacje na temat akcji serwisowych oraz typowe problemy.
  8. BMW Assistance – jak działa, kiedy używać, co marka BMW Motorrad oferuje w razie usterki motocykla.
  9. Jak w sposób sprawny i bezpieczny podnieść motocykl.
  10. Wydarzenia zaplanowane przez BMW Motorrad Dobrzański na sezon 2016.

Jak oceniam szkolenie?
Ogólnie muszę powiedzieć, że na 4,5/5. Dlaczego nie na 5? Nie jest to co prawda wina prowadzących, ale w ostatniej części szkolenia część osób stanęła w drugiej części salonu i dość głośno rozmawiała, przez co nie było za dobrze słychać tego, co mówią prowadzący.

Na pewno na duży plus zasługuje zarówno Mateusz jak i Przemek, którzy w przerwie, jak i w chwilach „wolnych” nie uciekali przed uczestnikami i ich pytaniami, tylko profesjonalnie i rzeczowo udzielali informacji.

Na koniec zapraszam jeszcze do oglądnięcia zdjęć jakie wykonałem podczas tego wydarzenia. Z planów BMW Dobrzański wynika, że w niedługim czasie zostanie zorganizowane kolejne szkolenie, na którym oczywiście mnie nie zabraknie.

Więcej na temat wydarzeń organizowanych przez BWM Dobrzański można znaleźć na fanpage’u: https://www.facebook.com/BMWMotorradDobrzanski/

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.