Dzisiejszy wpis będzie trochę inny bo poświęcony jest nie tylko dodatkowi do IP.Board ale także po części prawnym aspektom prowadzenia forum dyskusyjnego.

Wpis ten dlatego można podciągnąć pod aspekty prawne, że zgodnie z prawem zmieniając regulamin użytkownicy/klienci powinni zaakceptować zmiany. W związku z tym powstał ten dodatek. Na początku był on napisany tylko dla potrzeb WHT.pl, ale ponieważ moje forum także przechodzi gruntowne zmiany to trzeba było także ten dodatek zastosować tutaj.

Cały problem polega w tym, że użytkownik aby korzystać z serwisu musi zatwierdzić regulamin. Nic więc prostszego. Zabronimy użytkownikowi korzystać z serwisu do póki nie potwierdzi, że zapoznał się z regulaminem :)

Tak właśnie działa (DB32) Force Regulation. Dodaje on wymuszenie akceptacji regulaminu. Działa to na tej zasadzie, że użytkownicy serwisu wchodzą na forum i nic innego nie widzą jak tylko regulamin i checkbox do jego akceptacji. Jeśli nie zaakceptuje regulaminu to może się tylko wylogować z forum. Nowi użytkownicy akceptują owy regulamin już na etapie rejestracji więc nie ma sensu im pokazywać regulaminu po zalogowaniu.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.