Input your search keywords and press Enter.

Dropbox czy SugarSync? Subiektywne spojrzenie na 2 konkurentów

Dzisiejszy wpis będzie odrobinę inny. Dziś chcę porównać 2 systemy do trzymania danych w chmurze. Mowa oczywiście o SugarSync oraz Dropbox. Co takiego oferują swoim użytkownikom, jakie mają interface’y to i kilka innych informacji znajdziesz czytając ten wpis.

Ale zacznijmy od początku. Dropbox daje na start 2GB przestrzeni na trzymanie danych. Rejestrując się z polecenia do tej pory otrzymywaliśmy 250MB gratis, teraz Dropbox daje w promocji 500MB. Jak to wygląda u konkurenta? SugarSync na starcie daje nam 5GB przestrzeni, a za rejestrację z linka polecającego dostajemy podobnie jak w Dropboxie 500MB. Jak widać różnica jest tylko w podstawowej przestrzeni. Nie tylko. Możemy oczywiście dalej polecać znajomym usługę dzięki czemu nasze konto rośnie (znajomy otrzymuje oczywiście bonus startowy). Ale tutaj są pewne ograniczenia w Dropbxie maksymalnie możemy uzbierać 16GB natomiast w SugarSync’u aż 32GB.

A jak wygląda sprawa wyboru katalogów na komputerze jakie chcemy synchronizować? Tutaj niestety albo stety zależy jak na to spojrzeć wygrywa SugarSync. Możemy w nim wybrać dowolny katalog na dysku, który będzie synchronizowany. Dropbox ma tutaj odmienne podejście. W dowolnym miejscu na dysku tworzy nam się folder Dropbox i to on jest synchronizowany. Dlaczego na początku akapitu napisałem, że stety albo niestety? Odpowiedź jest dość prosta. Możliwość jaką nam daje SugarSync jest oczywiście dużym plusem, że możemy sobie dowolny folder wybrać, ale niesie to za sobą także problemy, a mianowicie w którymś momencie możemy zapomnieć, które foldery synchronizujemy, jeśli przykładowo weźmiemy do synchronizacji folder C:\a\b\c\d\\f\g to możemy zapomnieć że folder g jest synchronizowany. W przypadku Dropboxa takiego problem nie mamy. Synchronizacji zawsze podlega folder Dropbox i tylko on.

Pewnie zapytacie, którą usługę wybrać? Odpowiedź nie jest w cale prosta. Ja osobiście używam zarówno Dropbox’a jak i SugarSync. Wszystko zależy czego potrzebujemy i do czego chcemy wykorzystać taką usługę.

Polecam zainstalowanie obu usług na komputerze i przetestowania, która bardziej odpowiada i ją pozostawić.

One Comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
IPSBeyond.pl
Joomla! 2.5 oraz IP.Board 3.1.4

Prowadząc forum internetowe o jakiejś tematyce często chcemy mieć też jakiś portal, na którym będzie można prezentować jakieś newsy, artykuły...

Zamknij