Input your search keywords and press Enter.

Hooki przeładowujące funkcjonalność skinów

W tym wpisie zajmiemy się hookami do IP.Board, które przeładowują szablony skinów. Brzmi dość skomplikowanie ale jest to bardzo prosta i przyjemna rzecz.

Mianowicie wszystko chodzi o to, że jeśli chcemy czasami zrobić jakąś warunkową akcję, np. ukryć treść posta dla gości to mamy 2 możliwości.

 1. Edytować każdy skin i dodać magiczny fragment kodu:
  <if test="$this->memberData[ 'member_id' ]">
  dotychczasowy kod
  <else />
  Wiadomość dla gości
  </if>
 2. Możemy także stworzyć prosty hook, który zrobi wszystko za nas i nie będziemy musieli kombinować i pamiętać przy każdej instalacji skinu, że musimy dodać tam jakiś kod, żeby działało tak jak dotychczas.

Ponieważ pierwsze rozwiązanie jest dość toporne i łatwo zapomnieć o wstawieniu jakiegoś kodu po aktualizacji forum lub wgraniu nowego skinu, zajmiemy się rozwiązaniem drugim, czyli prostym hookiem. Sam proces tworzenia hooków został już opisany w artykule Tworzenie własnego hooka, dlatego w tym artykule nie będę opisywać całego procesu, a jedynie rzeczy, które różnią się w procesie tworzenia obu hooków. Zapraszam zatem do zapoznania się z procesem tworzenia hooków przeładowujących funkcjonalność skinów w artykule pod tytułem Tworzenie własnego hooka – Przeciążenie skina

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
SolutionDEVs
Opis modyfikacji IP.Board

Dzisiejszy wpis będzie odrobinę inny a mianowicie będzie dotyczyć opisów modyfikacji IP.Board, jakie wykonałem.

Zamknij