W ostatnich dniach IPS zapowiedział gruntowne zmiany, które mają dotknąć IP.Board. Chodzi tutaj oczywiście o wydanie nowej wersji aplikacji oznaczonej numerkiem 4.

Nie jest tajemnicą, że IPS lubi wprowadzać zaskakujące zmiany. Jak zapowiedzieli tak mają zamiar zrobić. Zmiany są dość istotne, ponieważ w planach jest całkowite przepisanie core aplikacji pod php 5.3 wraz z przestrzeniami nazw. Dodatkowo zmieniony ma zostać silnik bazy danych na MySQL 5.5. A to jeszcze nie jest wszystko. Nowe IP.Board nie będzie już korzystać z biblioteki Prototype JS… Zamieniona zostanie ona na jQuery :) Można by rzec w końcu.

W parze z przepisaniem kodu i zmianom php na nową wersję wiążą się także zmiany ze strukturą aplikacji. W związku z czym wszystkie moje aplikacje/hoki itp przestaną działać i trzeba je będzie przepisać od nowa.

Nie będzie to zadanie proste, ponieważ aplikacji trochę jest i są one dość zaawansowane technicznie, a co najważniejsze będzie się to wiązało z czasem potrzebnym na ten zabieg.

Oczywiście wszystkie moje dodatki mam zamiar przepisać pod nową wersję ale zajmie to troszkę czasu. W pierwszej kolejności zostaną zaktualizowane płatne aplikacje a później te darmowe.

Nie jest co prawda jeszcze znana data, kiedy się pojawi IP.Board 4, ale jak tylko będzie wiadomo coś więcej to napewno opiszę to na blogu.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.