Input your search keywords and press Enter.

IP.Board 4 – zmiany i modyfikacje

W ostatnich dniach IPS zapowiedział gruntowne zmiany, które mają dotknąć IP.Board. Chodzi tutaj oczywiście o wydanie nowej wersji aplikacji oznaczonej numerkiem 4.

Nie jest tajemnicą, że IPS lubi wprowadzać zaskakujące zmiany. Jak zapowiedzieli tak mają zamiar zrobić. Zmiany są dość istotne, ponieważ w planach jest całkowite przepisanie core aplikacji pod php 5.3 wraz z przestrzeniami nazw. Dodatkowo zmieniony ma zostać silnik bazy danych na MySQL 5.5. A to jeszcze nie jest wszystko. Nowe IP.Board nie będzie już korzystać z biblioteki Prototype JS… Zamieniona zostanie ona na jQuery :) Można by rzec w końcu.

W parze z przepisaniem kodu i zmianom php na nową wersję wiążą się także zmiany ze strukturą aplikacji. W związku z czym wszystkie moje aplikacje/hoki itp przestaną działać i trzeba je będzie przepisać od nowa.

Nie będzie to zadanie proste, ponieważ aplikacji trochę jest i są one dość zaawansowane technicznie, a co najważniejsze będzie się to wiązało z czasem potrzebnym na ten zabieg.

Oczywiście wszystkie moje dodatki mam zamiar przepisać pod nową wersję ale zajmie to troszkę czasu. W pierwszej kolejności zostaną zaktualizowane płatne aplikacje a później te darmowe.

Nie jest co prawda jeszcze znana data, kiedy się pojawi IP.Board 4, ale jak tylko będzie wiadomo coś więcej to napewno opiszę to na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
IPSBeyond.pl
(SD) Global Messages dla IP.Board

(SD) Global Messages jest to aplikacja, która pozwala nam na "serwowanie" ważnych informacji dla użytkowników forum.

Zamknij