Użytkownicy IP.Board zapewne znają aplikację IP.Downloads. Służy ona do tworzenia plikowni, z której użytkownicy mogą pobierać różnego rodzaju pliki. Dodatkowo jeśli posiadamy aplikację IP.Nexus to możemy sprzedawać te pliki.

Wszystko było by fajnie, gdyby nie jeden mały szczegół… Mianowicie od jednej z wersji IP.Nexus pozwala na wybranie sposobu płatności za jakiś produkt. Jest to bardzo przydatne, jeśli chcemy zrobić płatność za jakiś produkt np. SMS’em po 3zł. I właśnie tu pojawia się problem… Po pierwsze w IP.Downloads nie możemy ustawić typów płatności, a co za tym idzie możemy kupić plik powiedzmy za 100zł płacąc SMS’em za wspomniane 3zł… I tym oto prostym sposobem użytkownicy mogą nas naciągnąć na pewną kwotę… Zgłosiłem jakiś czas temu na forum IPS’u ten problem, oczywiście stwierdzili, że nie wiedzą kiedy wyjdzie nowa wersja IP.Downloads więc nie wiedzą kiedy to poprawią i czy w ogóle to poprawią. I tak po jakichś 2 miesiącach pojawiła się nowa wersja IP.Downaloads, która oczywiście nie zawiera tej poprawki.

Gdyby nie to, że IP.Nexus jest zakodowany to sam bym to sobie przerobił no ale cóż jest jak jest… Ale żeby nie było tak ponuro to pocieszę właścicieli forów, którzy sprzedają subskrypcje poprzez IP.Nexus. A mianowicie załóżmy, że mamy konto VIP za 5zł przelewem lub 10zł SMS, oraz konto VIP za 20zł przelewem i brakiem możliwości płacenia SMS’em za to konto. Użytkownik oczywiście kupuje konto VIP za 20zł, płaci przelewem i np. po 3 miesiącach musi odnowić to konto. Tutaj natrafiamy na kolejny błąd, przy odnowieniu użytkownik może sobie wybrać dowolną metodę płatności więc jest możliwość odnowienia konta VIP poprzez SMS…

To taka mała porcja błędów, które IPS uważa nie za błędy, tylko nowe funkcjonalności, które nie wie czy wprowadzi…

Mimo to i tak polecam ten system e-commerce do prowadzenia swojego własnego sklepu z plikami, artykułami i innymi tego typu rzeczami.

4 komentarze

 1. Avatar
  Kamil Niepodam Reply

  Planowałem wprowadzić 2 rodzaje płatności z dotpay – przelew online oraz sms (wiadomo, sms-ek jest droższy z powodu prowizji) więc nie masz dla mnie najlepszych wiadomości.
  Do tego zamierzam wprowadzić konta premium na forum (subskrypcja na 3,6,12 miesięcy) więc to kolejne 3 rodzaje sms-ów/opłat które skrypt musi obsługiwać – a z tego co piszesz to po zakończeniu subksrypcji 3 miesięcznem użytkownik będzie mógł kupić 12 miesięczną w cenie 3 m/c….takie błędy nie powinny zdarzać się w żadnym komercyjnym skrypcie :/

  Nie idzie tego pogodzić jakoś ? może zainstaluję sobie nulleda na localhoście i coś wydumam jak będę miał chwilę czasu :)

  • Dawid Baruch

   Tzn co do przedłużenia subskrybcji wykupionej w nexusie to możliwe, że to poprawili, tego nie sprawdzałem. Napewno nie jest poprawiony nexus + downloads.

   Z przeróbką będziesz miał problem bo nexus jest zakodowany więc nie masz szans tam nic pozmieniać…

 2. Avatar
  Kamil Niepodam Reply

  Wpis trochę stary, ale odkopię ;-)

  Nie wiesz, czy naprawili już ten bug ? zamierzam przenieść forum na ipb i otworzyć mały przyforumowy sklepik jednak błąd, który przedstawiasz jest dla mnie jak przysłowiowy gwóźdż do trumny – nie podobałoby mi się, jakby wszystko w ip.downloads byłoby za wspomniane 3 złote…

  • Dawid Baruch

   Witaj,
   niestety nie dodali nadal tej funkcjonalności. Ale to jest tylko problem, jeśli będziesz miał bramki SMS na forum. Jeśli masz normalną płatność w PayPal lub jakiś system do płatności on-line typu przelewy24.pl to działa wszystko jak należy.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.