Posiadając forum Invision Community, które jest podpięte do Google Search Console (dawniej narzędzi webmastera) na pewno obserwujesz pojawiający się błąd 429. Spowodowane są one tym, że Google odwiedzając Twoją stronę zbyt często próbuje indeksować podstrony z wynikami wyszukiwania dla tagów. Jak wiadomo każde błędy nie są dobre przy indeksowaniu strony. W tym wpisie pokażę Ci w jaki sposób możesz się szybko pozbyć tego błędu.

Skąd się bierze błąd 429?

Błąd 429 jest kodem odpowiedzi jaki dostaje bot Google podczas indeksowania naszego forum w przypadku, gdy próbuje zaindeksować zbyt wiele podstron z wynikami wyszukiwania dla tagów w krótkim czasie. W Invision Community 4.2.6 domyślny czas jaki musi upłynąć pomiędzy kolejnymi żądaniami bota to 30 sekund. W innym przypadku zwracany jest błąd właśnie ze wspomnianym wcześniej kodem 429.

Jak naprawić błąd 429?

W najnowszej wersji forum ten błąd można wyeliminować w bardzo prosty sposób. Wystarczy zalogować się na FTP do katalogu głównego forum tam gdzie znajduje się plik index.php i conf_global.php a następnie edytować plik constants.php (lub go utworzyć jeśli go nie ma).

W kolejnym kroku dodajemy w nim taką linijkę:

define( 'BOT_SEARCH_FLOOD_SECONDS', 0 );

Dzięki czemu boty wyszukiwarek nie będą otrzymywać więcej błędu o statusie 429 podczas indeksowania wyników wyszukiwania dla tagów.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.