Wiele osób zadaje sobie pytanie czy lepiej mieć swoją społeczność i dopiero nagrywać kursy wideo? Czy może nagrać kurs i dopiero budować społeczność? Prawdę mówiąc nie ma na te pytania jednej odpowiedzi.

Odpowiedzi jak zawsze będzie tyle ilu specjalistów. Wg mnie nie ma znaczenia jak zaczniemy. Ważne jest żeby działać zgodnie z jakimś planem. Jeśli mamy już swoją społeczność to na pewno szybciej uda nam się sprzedać taki kurs i osiągnąć pierwsze zyski. Jeśli jednak nie mamy społeczności ale mamy kurs to taką społeczność możemy zacząć budować. Tutaj trzeba się wtedy liczyć z tym, że niestety pierwsze zyski pojawią się trochę później.

Ale ja tutaj właściwie nie o tym chciałem napisać. Głównym powodem powstania tego wpisu jest moja pasja do tworzenia aplikacji dla Invision Community.

E-learning w różnych odmianach w tym także kursów on-line zdobywa coraz więcej zwolenników. Jest wiele stron, na których możemy się w ten sposób uczyć i zdobywać wiedzę.

Niestety dla mnie podstawowym minusem takich rozwiązań jest to, że ludzie tworzący takie kursy nie mają dostępu do bazy klientów i nie mogą im wysłać np. mailingów. Inaczej trochę wygląda sprawa w przypadku osób, które decydują się na własne rozwiązania. Te niestety mają inny minus w postaci kosztów takich rozwiązań. Często płacimy stały abonament za takie platformy i jeśli nie będziemy mieć przychodów ze sprzedaży kursów zaczynamy generować straty na tym polu.

I tutaj z pomocą mogą przyjść fora dyskusyjne, no może nie do końca samo forum. Bo aby wszystko w pełni funkcjonowało potrzebujemy jeszcze dwóch aplikacji. Po pierwsze potrzebujemy aplikacji Commerce, dzięki której realizowane będą zamówienia oraz aplikacji (SD) Course Box, która natomiast odpowiada za same kursy.

Czym jest aplikacja (SD) Course Box i do czego służy?

Ogólnie rzecz biorąc jest to aplikacja do Invision Community, która umożliwia sprzedaż kursów.

Kursy mogą być tworzone zarówno przez użytkowników naszego forum jak i przez nas samych a następnie sprzedawane na platformie.

Aplikacja oferuje kilka sposobów sprzedawania takich kursów. Możemy rozdawać je zupełnie za darmo naszym użytkownikom. Możemy je sprzedawać za pewną stałą kwotę. Trzecim rozwiązaniem jest tak zwana sprzedaż pakietowa. Polega to na tym, że kupujący wybiera wariant dostępu do kursu. Może kupić np. sam kurs za 50zł, albo dołożyć 20zł i mieć dostęp do webinarium, które będziemy realizować. Tutaj zarówno ilość pakietów, cena jak i to, co wchodzi w skład takiego pakietu zależy już tylko od osoby, która ten kurs będzie sprzedawać.

Aktualnie aplikacja będzie w wersji MVP, czyli minimalnej ilości funkcjonalności.

Dlaczego wypuszczam MVP a nie od razu wszystkie funkcjonalności?

Odpowiedź jest dość prosta. Jeśli chciałbym w aplikacji zawrzeć wszystkie funkcje, które planuję wprowadzić aplikacja była by jeszcze przez pół roku albo więcej w fazie developerskiej. Jest to o tyle złe rozwiązanie, że na tą chwilę nie mam żadnej pewności jak aplikacja zostanie przyjęta na rynku, a przeciągając jej premierę w nieskończoność nigdy nie zostanie wydana.

W mojej branży nie ma czegoś takiego jak ukończony produkt, zawsze będzie coś do zrobienia, a to zmienić lekko układ na jakiejś stronie, a to znowu dodać jakąś nową funkcjonalność itp, itd.

Kiedy można się spodziewać premiery?

Premiera aplikacji przewidziana jest na początek października. Muszę jeszcze dopisać kilka rzecz, zrobić spolszczenie i przetestować kilka rzeczy.

Jak wygląda aplikacja?

Wygląd aplikacji najlepiej sprawdzić przeglądając galerię na stronie: (SD) Course Box – galeria zdjęć tam będą wgrywane zawsze aktualne zdjęcia.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.