Dziś ciąg dalszy perypetii związanych z połączeniem Joomla! w wersji 2.5 oraz IP.Board. Sprawy już się na tyle wyprostowały, że mogę napisać coś więcej na temat połączenia. Jak zapewne pamiętacie z poprzedniego wpisu Joomla! 2.5 oraz IP.Board 3.1.4, nowa wersja Joomli nie jest w stanie współpracować z IP.Board. Pomost po prostu nie działa.

Co prawda z pomocą przychodzi nam dodatek IP.Converge ale nie załatwia to sprawy. Przez ostatnie dni usilne pracowałem nad przerobieniem tego pomostu do nowej wersji… I muszę pochwalić się, ponieważ udało się wszystko wykonać. Co oznacza, że rejestrując się na stronie, możemy się bez problemu zarejestrować na forum, rejestrując się na forum możemy zalogować się bez problemu na stronie. Podobnie zmieniając mail lub hasło na forum dane są poprawnie przetwarzane na stronie i cały proces logowania przebiega pomyślnie.

Na tym można by teoretycznie zakończyć już prace programistyczne, ale postanowiłem dorobić coś jeszcze ciekawego :) a mianowicie, jeśli jesteśmy zalogowani na forum, i przejdziemy na stronę to dlaczego mamy nie zostać automatycznie zalogowani ? Brzmi ciekawie? Uwierzcie mi tak jest w rzeczywistości. Jeszcze trochę prac przede mną, ale jestem pozytywnie do tego nastawiony i wiem, że dziś uda się wszystko zamknąć.

5 komentarzy

  • Dawid Baruch

   Ja niestety nie, bo nie przepadam za joomlą, ale na pewno trzeba by napisać nowy pomost do tego, bo w IP.Board 3.4 nie ma już IP.Converge

 1. Avatar

  Gratuluję :)

  Sam kiedyś sporo pracowałem na Joomli! jednak jakoś odszedłem i teraz w zupełności odwykłem od tego CMSa

  Nie wiem jak się ma integracja IPB z Wordpresem, ale jeśli nie ma nic ciekawego, moim zdaniem miałbyś tutaj możliwość nieźle zarobić na jakimś pluginie :)

  Pozdrawiam! :)

  • Dawid Baruch

   Ogólnie jest plugin do wordpress’a ale nie wiem czy działa prawidłowo. Możliwe że podejmę prace i nad tym dodatkiem, ale to po świętach najwcześniej :)

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.