Input your search keywords and press Enter.

Joomla! 2.5 i IP.Board – kolejna odsłona prac

Dziś ciąg dalszy perypetii związanych z połączeniem Joomla! w wersji 2.5 oraz IP.Board. Sprawy już się na tyle wyprostowały, że mogę napisać coś więcej na temat połączenia. Jak zapewne pamiętacie z poprzedniego wpisu Joomla! 2.5 oraz IP.Board 3.1.4, nowa wersja Joomli nie jest w stanie współpracować z IP.Board. Pomost po prostu nie działa.

Co prawda z pomocą przychodzi nam dodatek IP.Converge ale nie załatwia to sprawy. Przez ostatnie dni usilne pracowałem nad przerobieniem tego pomostu do nowej wersji… I muszę pochwalić się, ponieważ udało się wszystko wykonać. Co oznacza, że rejestrując się na stronie, możemy się bez problemu zarejestrować na forum, rejestrując się na forum możemy zalogować się bez problemu na stronie. Podobnie zmieniając mail lub hasło na forum dane są poprawnie przetwarzane na stronie i cały proces logowania przebiega pomyślnie.

Na tym można by teoretycznie zakończyć już prace programistyczne, ale postanowiłem dorobić coś jeszcze ciekawego :) a mianowicie, jeśli jesteśmy zalogowani na forum, i przejdziemy na stronę to dlaczego mamy nie zostać automatycznie zalogowani ? Brzmi ciekawie? Uwierzcie mi tak jest w rzeczywistości. Jeszcze trochę prac przede mną, ale jestem pozytywnie do tego nastawiony i wiem, że dziś uda się wszystko zamknąć.

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Dropbox czy SugarSync? Subiektywne spojrzenie na 2 konkurentów

Dzisiejszy wpis będzie odrobinę inny. Dziś chcę porównać 2 systemy do trzymania danych w chmurze. Mowa oczywiście o SugarSync oraz...

Zamknij