Input your search keywords and press Enter.

Katalog profili firmowych dla IP.Board

Swego czasu napisałem dość rozbudowaną aplikację, którą jest katalog profili firmowych dla IP.Board. Aplikacja posiada wiele opcji konfiguracyjnych oraz duże możliwości…
Zasada działania jest w zasadzie bardzo prosta, administrator forum ustawia, które grupy użytkowników, mogą dodawać nowe profile oraz edytować tak dodany profil. Dodatkowo administrator oraz moderator ma uprawnienia dodawania profili firmowych jako dowolny użytkownik forum. Do tego celu stworzony został formularz autouzupełniania nazwy użytkownika. Sam proces dodawania nowego profilu jest bardzo prosty i sprowadza się do podania kilku niezbędnych informacji, jak nazwa firmy, opis firmy oraz logo firmy. Dodatkowo użytkownik może dodać zdjęcia np. prezentujące wygląd biura/sklepu a także szereg pozostałych informacji jak: adres strony www firmy, godziny otwarcia sklepu, adres fanpage’a strony na facebooku, numer gg, 3 numery telefonu wraz z nazwami, adres e-mail do kontaktu.

Katalog sam w sobie posiada także możliwość komentowania profilów firmowych, jeśli właściciel się na to zgodzi oraz oceniania profilu oraz dawania tzw. punktów reputacji.

Każdy profil firmy umieszczony jest w określonej głównej kategorii, które stanowią województwo oraz konkretne miasto. Ponadto w Panelu administratora możliwe jest dodanie kategorii w obrębie, których zawężane będą dodatkowo wyniki.

No i taki mały „ficzer” dla osób, które chcą zarabiać także na katalogu. Istnieje możliwość zdefiniowania pakietów, które za odpowiednią kwotę i na określony czas, będą promować wpis profilu firmy. Polega to na tym, że użytkownik podczas dodawania profilu wybiera pakiet przykładowo za 30zł, który wyróżnia jego ofertę na 30dni. Wyróżnienie polega na tym, że takie wpisy zawsze znajdują się na górze listy profilów i są wyróżnione kolorem.

Z funkcji społecznościowych jest także możliwość obserwowania miasta/konkretnego wpisu. W takim wypadku dostaniemy notyfikację inline/email/pw w zależności co wybierzemy z informacją, że w mieście X dodany został nowy profil firmy. Jeśli natomiast obserwujemy profil to dostaniemy takie powiadomienie w przypadku, gdy autor profilu dokona edycji profilu.

Wymagania katalogu
Do poprawnego działania katalogu niezbędne oczywiście jest forum IP.Board w wersji 3.2.x. Dodatkowo jeśli chcemy prowadzić zarobkową część katalogu niezbędny jest dodatek IP.Nexus

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
BMW S 1000 RR'14
Motocyklowy wypad do ojcowa

Ponieważ w sobotę była piękna pogoda, szkoda byłoby tego nie wykorzystać, dlatego wsiedliśmy z żoną na motor i pojechaliśmy wraz...

Zamknij