Input your search keywords and press Enter.

Motocyklizm na Węgrzech

Niestety zawsze jest tak, że coś się musi skończyć. Nie inaczej jest tym razem i moje rodzinne wakacje na Węgrzech dobiegły końca. Spędziliśmy 14 wspaniałych dni na basenach w Hajduszoboszlo. Synuś był bardzo zadowolony, a to najważniejsze. Ale dziś nie o mnie i mojej rodzinie, a o motocyklistach na Węgrzech.Przez cały nasz pobyt bacznie przyglądałem się temu jak oni się tam zachowują, jak jeżdżą. Z jednej strony patrzyłem z niedowierzaniem, bo widziałem tylko kilka osób, które miały na sobie coś innego niż strój- nazwałbym to bardziej plażowy, niż odpowiedni na motocykl. Krótkie spodnie, koszulki na ramiączkach, czy klapki w przypadku pasażerów to podstawa. Co prawda temperatury nie były sprzyjające, bo cały czas wahały się w granicach 42oC o godzinie 18, ale są przecież różnego rodzaju chociażby zbroje, buzery i inne ochraniacze.

Inaczej natomiast wygląda sprawa zachowania na drogach. W Polsce motocykliści starają się nie stać w korkach, na czerwonym świetle znaleźć się jak najbliżej linii zatrzymania przed sygnalizacją, itp. Na Węgrzech tak nie jest. Oni po prostu czekają nawet przy takich upałach. Podobnie jadąc poza terenem zabudowanym u nas coraz częściej się zdarza, że kierowcy samochodów zjeżdżają na prawo robiąc przy środku pasa trochę miejsca, żeby motocykl mógł przejechać – tam nie. U nas motocykliści często nawet na ciągłej linii starają się w ten sposób przesmyknąć – tam nie :)

Na koniec wyjazdu już podczas tankowania na stacji zdarzył się bardzo przyjemny akcent, którego wcześniej nie było widać na ulicach, mianowicie BMW S1000RR, które nieźle dołożyło do pieca :)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
Company Directory - ip address
(SD) Company Directory 3.0.0 – nowości funkcjonalne

(SD) Company Directory w trzeciej odsłonie to nie tylko przepisany od zera silnik aplikacji. Nowa wersja oprócz tego, że będzie...

Zamknij