Nasz świat jest tak skonstruowany, że czy tego chcemy, czy nie, musimy pracować. Dla jednych praca to przyjemność, a dla innych tylko kasa. Oczywiście są też ludzie, którzy nie muszą pracować lub pracują tylko po to, żeby się nie nudzić leżąc do południa w łóżku.Dziś chciałbym opowiedzieć trochę, na czym polega moja praca.

Trzeba zacząć od tego, że swoją pracę nie do końca traktuję jak pracę, ponieważ jest ona połączona z moimi pasjami. Dla mnie to jest z reguły sama przyjemność, za którą dodatkowo otrzymuję nagrodę w postaci wynagrodzenia. Oczywiście jak w każdej pracy są gorsze i lepsze dni. Są też takie, kiedy nic mi się nie chce. Normalna rzecz, ale takich chwil mam bardzo niedużo i zazwyczaj są one połączone z problemami zdrowotnymi, przez które nie jestem się w stanie skupić na tym co robię.

No dobrze ale zacznijmy od tego czym tak właściwie się zajmuję?

Trochę o mojej pracy

Wszystko zaczęło się mniej więcej w roku 2005, kiedy zacząłem na zasadach freelancingu wykonywać różne prace programistyczne na skrypcie IP.Board. Później będąc jeszcze na studiach zacząłem pracę jako programista i webmaster w jednym ze sklepów ze sprzętem dla geodetów, dla którego rozwijałem e-sklep.

Później przyszła pora na pracę u jednego z liderów polskiego rynku hostingu i domen, czyli w firmie nazwa.pl. Tam pracowałem prawie 4 lata. Okres ten wspominam bardzo przyjemnie i był to czas, w którym nauczyłem się sporo nowych i ciekawych rzeczy.

W międzyczasie nadal wykonywałem różne zlecenia oraz uruchomiłem projekt Polskiego wsparcia IP.Board, na którym do dnia dzisiejszego każdy może otrzymać darmową pomoc, zarówno z obsługi skryptu IPS Community Suite oraz jego wcześniejszych wersji, jak i pomoc w tworzeniu dodatków do tego skryptu oraz stawiania pierwszych kroków w ich tworzeniu.

Jak to wygląda obecnie?

Po odejściu z nazwa.pl w 2012 roku założyłem własną działalność. Wtedy też rozpocząłem współpracę z największym forum związanym z rolnictwem, czyli z Agrofoto.pl. Zostałem głównym ich programistą, dzięki czemu mam realny wpływ na to, jak wygląda kod i jak to wszystko działa. Forum oparte jest na IP.Board w wersji 3. Przyznam szczerze, że branża jest dość specyficzna, ale z drugiej strony, czy to geodezja, rolnictwo lub rynek serwerów i domen, to tak naprawdę nie ma większego znaczenia. Najważniejsze jest to, co się robi, a nie w jakiej branży oraz to, aby praca sprawiała przyjemność.

Wiele osób ma tak, że nie chce im się wstawać do pracy, traktują ją jak zło konieczne, bo przecież trzeba z czegoś opłacić rachunki, za coś kupić chleb itp. Ja swoją pracę bardzo lubię i nie zamieniłbym jej na nic innego.

Dzięki temu, że pracuję na własny rachunek, mogę pracować zdalnie, więc nie tracę czasu na dojazdy do pracy. Mam też czas na to, by załatwić swoje sprawy nawet w ciągu dnia.

Oprócz współpracy z Agrofoto w międzyczasie współtworzyłem też zenbox.pl, hdtvpolska.com i kilka innych serwisów z różnych branż. Dziś nie współpracuję już z zenboxem, bo przyszedł czas, że trzeba było podjąć pewne decyzje. Nie było łatwo, ale z perspektywy czasu nie żałuję jej, bo rzeba iść do przodu. Dlatego też w 2015 roku powstał ten blog oraz ponownie zacząłem jeździć na motocyklu.

Blog

Ponieważ moje życie poświęcone jest rodzinie, pracy, przyjemności jaką czerpię z jazdy na motocyklu oraz programowaniu, w ostatnim czasie zmieniłem odrobinę formę bloga. Niniejszy blog nie jest już tylko poświęcony motocyklom, ale także mnie samemu, mojemu życiu i trochę rodzinie. Nie była to jakaś rewolucja, niemniej jednak blog musiał trochę ewoluować i poszerzyć swoją działalność, aby nie prowadzić nie wiadomo jakiej ilości blogów o wszystkim, o czym chcę pisać.

Dlatego też postanowiłem, że nie będę na tym blogu poruszać tematów związanych np. z programowaniem, czy też z moim ulubionym skryptem czyli IPS Community Suite (IP.Board). O wszystkim, co związane z tą tematyką, będzie można przeczytać na innym moim blogu IP.Board Ninja. Jest to chyba ostatni mój blog (oprócz tego oczywiście), który będzie rozwijany.

Wygląda na to, że moja sytuacja pracowa nie zmieni się szybko, czego sobie życzę. Mam też nadzieję, że także czerpiecie dużo przyjemności z Waszej pracy.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.