Input your search keywords and press Enter.

phpMyAdmin jest jednym z podstawowych narzędzi jakie używam do zarządzania bazą danych. To w nim przeglądam rekordy i wykonuję podstawowe operacje na tabelach. Oczywiście są rzeczy, które wykonać można tylko z poziomu konsoli, ale w przypadku większości nawet dużych baz danych w tym panelu możemy dokonać podstawowych modyfikacji danych.

Wpis ten oczywiście nie będzie o tym co możemy, a czego nie możemy wykonać w phpMyAdmin. Na filmie chciałbym Ci pokazać jak przy użyciu tego narzędzia wykonać coś co się nazywa optymalizacją tabel.

Proces optymalizacji tabel jest dość ważny ponieważ zapewnia prawidłowe działanie bazy danych. Jeśli nie lubisz korzystać  z phpMyAdmin a wolisz z konsoli albo innego klienta nie ma problemu, możesz użyć innego narzędzia do tego celu. Ważne jest aby co jakiś czas wykonywać te czynności, ponieważ dzięki nim baza działa sprawniej.

Zobacz także w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=_REbeXbKscg

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
(SD) Newsletter - jak utworzyć autoresponder?
(SD) Newsletter – jak utworzyć autoresponder?

(SD) Newsletter jest jedyną taką aplikacją na rynku dostępną dla Invision Community. Aplikacja pozwala na wysyłkę cyklicznych wiadomości do osób,...

Zamknij