phpMyAdmin posiada wiele możliwości. W poprzednim wpisie na temat tego narzędzia (phpMyAdmin – Jak zoptymalizować tabele w bazie danych?) pokazałem już jedną z jego funkcjonalności. Na tym filmie chciałbym pokazać jak wykonać kopię bazy danych.

Kopia jaką wykonamy przy użyciu tego narzędzia pozwoli nam w łatwy sposób odtworzyć nam w późniejszym czasie serwis w przypadku, gdyby stało się coś niedobrego. Wiadomo nigdy nie zakładamy, że coś takiego się stanie, niemniej jednak warto być przygotowanym na każdą ewentualność a dzięki phpMyAdmin i wykonanej przy jego użyciu kopii ryzyko utraty danych znacznie maleje.

Zapytacie zapewne jak często należy wykonywać takie kopie? Nie ma na to dobrej odpowiedzi, wszystko zależy od tego jak często nasz serwis jest aktualizowany, jeśli rzadko, to wystarczy wykonać raz w tygodniu, raz w miesiącu. Jeśli często aktualizujemy zawartość to taką kopie należy wykonywać często raz dziennie lub nawet częściej. Oczywiście przy założeniu że hostingodawca nie wykonuje takich backupów lub gdy nie mamy do nich pełnego zaufania. Jeśli nie dasz rady tak często wykonywać kopii rób to na tyle często na ile dasz radę.

Zobacz także w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=2BUNqaf_nic

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.