Każdy z nas snuje jakieś plany, czy to bardziej odległe czy też jakieś na bliższą przyszłość. Nie inaczej jest także w moim przypadku. Wpis ten ma być swojego rodzaju przeglądem tego co chciałbym zrealizować w nadchodzącym roku zarówno w sferze zawodowej jak i tej trochę bardziej osobistej. Dlatego nie pozostaje mi nic innego jak tylko przejść do konkretów.

Plany zawodowe

Nadchodzący rok (przynajmniej według moich zamysłów) ma być rokiem nastawionym w głównej mierze na aplikacje Invision Community. Tutaj przede wszystkim chciałbym się skupić na rozwoju moich aplikacji oraz napisaniu nowych. Dodatkowo chcę zająć się szerszą promocją aplikacji na rynkach zagranicznych gdzie jest największy potencjał i gdzie aplikacje odnoszą jak dotąd największe sukcesy.

Jeśli chodzi natomiast o plany wydawnicze to przedstawiają się one w następujący sposób:

 • (SD) Live Streams
 • (SD) Sales Portal Pro
 • (SD) Company Directory
 • (SD) Game Keys Store
 • (SD) Newsletter
 • Inne

(SD) Live Streams

(SD) Live Streams jest to najnowsza aplikacja, która na dniach ukaże się w wersji beta. Aplikacja służy do prezentowania strumieni online w skategoryzowanych strukturach. Więcej o tej aplikacji napiszę w osobnym wpisie jak już będzie ukończona.

(SD) Sales Portal Pro

W przypadku tej aplikacji nie muszę chyba za wiele opisywać. Większość z Was ją zna ponieważ na łamach blogu już nie raz pisałem o niej. W tym roku jednakże szykuję coś czego jeszcze nie było i czego nie miała żadna inna aplikacja na świecie :) Ale nim do tego dojdę postanowiłem w pierwszej kolejności całkowicie przepisać core aplikacji aby ją trochę zrefaktoryzować, kilka rzeczy rozwiązać inaczej i aby w przyszłości pracowało mi się nad nią przyjemniej. To są plany na pierwszy kwartał. Pracy jest sporo więc postaram się Was informować na bieżąco o nowych funkcjonalnościach i postępach w pracy.

(SD) Company Directory

(SD) Company Directory jest jedną z moich pierwszych aplikacji i jednocześnie jedną z najczęściej kupowanych. Jest to rozbudowany katalog firm pozwalający tworzyć profile firm, oceniać je poprzez dodawanie opinii. Od pierwszej wersji aplikacja ewoluowała i aktualnie aplikacja posiada już dość sporo możliwości w związku z czym w tym roku chcę się skupić przede wszystkim na podrasowaniu jej i lekkim ulepszeniu.

(SD) Game Keys Store

To jest stosunkowo młoda aplikacja, która pozwala nam sprzedawać klucze do gier przy użyciu czy to zewnętrznego API, czy wewnętrznej bazy. Więcej na ten temat pokazywałem na ostatnich filmach: Proces zakupu gier w aplikacji (SD) Game Keys Store, (SD) Game Keys Store – Pierwsza aplikacja z zaawansowaną wyszukiwarką. W kolejnych wersjach chcę wprowadzić kolejne firmy, dzięki którym można kupować gry z wykorzystaniem API. Dodatkowo aplikacja będzie zintegrowana z innymi moimi aplikacjami tworząc cały ekosystem.

(SD) Newsletter

Wysyłka newslettera z forum jest coraz popularniejsza. Nie tak dawno aplikacja zyskała funkcjonalność autorespondera, czyli automatycznej wysyłki treści dla określonych zdarzeń np. 5 dni po zapisaniu się do newslettera. Kolejne wersje mają za zadanie usprawnić istniejące funkcjonalności i dodać kilka nowych, które wpadły mi ostatnio do głowy.

Inne

Oczywiście nie jest tak, że zajmę się tylko tymi aplikacjami. Planuję także zmiany w innych aplikacjach, które pozwolą dalej rozwijać się aplikacją.

Plany osobiste

W sferze osobistej nie mam, aż tak rozbudowanych planów. Nie mniej jednak w nadchodzącym roku chciałbym dokonać kilku rzeczy:

 • częściej dodawać wpisy na blogu
 • podszkolić się z angielskiego
 • kontynuować rozwój osobisty, który zapoczątkowałem w 2017
 • tworzyć więcej treści wideo
 • wypromować trochę bardziej forum wsparcia Invision Community

Zobaczymy ile finalnie uda się z tego wszystkiego zrealizować ale jestem dobrej myśli i mam nadzieję, że przynajmniej większość planów uda się osiągnąć.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.