Ponieważ korzystam z obu programów postanowiłem je delikatnie porównać. Systemu Prolink używam, od dość dawna, natomiast SeoPilot od startu czyli od lutego. Czy młodszy gracz na rynku jest w stanie zagrozić starszemu graczowi? A może już to zrobił i jest lepszy? Wszystkiego możecie się dowiedzieć czytając dalej ten wpis.

Patrząc na oba programy można by rzec, że nie różnią się zbytnio niczym, oba pozwalają zarabiać, w obu trze wstawić jakiś kod na stronę i w końcu oba wyświetlają jakieś linki. Jednak tak nie jest do końca. Owszem pod tym względem są bardzo podobne do siebie ale… no właśnie zawsze jest jakieś ale.

Prolink pod względem zarządzania jest lepszym systemem, ponieważ pozwala nam decydować o tym, czy jakiś link chcemy aby był wyświetlany na naszej stronie czy nie. Tutaj niestety dla mnie przewaga się kończy. Niestety ale prolink oferuje dość niskie zarobki, uzależnione są od tego jaki PR ma dana strona i jego podstrony a dodatkowo, nawet jeśli mamy PR4 strony i link na 30 dni na stronie głównej kosztuje 50zł to musi się najpierw znaleźć klient, który tyle zapłaci za link… i tak musimy zazwyczaj się „bujać” z linkami za kilkanaście/kilkadziesiąt groszy za miesiąc emisji.

Jak za to wygląda SeoPilot? Tutaj sprawa jest zupełnie inna, owszem tutaj też na wysokość zarobków ma wpływ PR domeny oraz tzw. SiteRank. A co z zarobkami? tutaj wygląda to tak, że system prognozuje, że na tej stronie można zarobić przykładowo 400zł miesięcznie i jak do tej pory ich prognozy są prawdziwe. Tyle ile piszą, że zarobie na stronie tyle też zarabiam. Zapytacie pewnie jak wygląda sprawa niechcianych reklam? Więc tutaj już nie jest do końca tak kolorowo, jak w prolinku, że odrzucamy konkretny link i koniec. SeoPilot jest młodym systemem, ale już ma opcję blokowania niechcianych reklam odbywa się to na zasadzie wybrania kategorii reklam jakich nie chcemy. Przykładowo nie chcemy reklam stron dla dorosłych to wybieramy kategorię „Serwis dla dorosłych” i po problemie.

Podsumowując mój przydługi wpis uważam, że lepszy jest SeoPilot ze względu na zarobki jakie oferuje.

6 komentarzy

 1. Avatar

  Prolink u mnie niesamowicie stracił przez umieszczanie darmowych linków, szkoda, że Seopilot to jedyna realna alternatywa, ale na razie są w porządku.

 2. Avatar

  Ja widzę miejsce dla trzeciego gracza. Seopilot odrzuca zaakceptowane już strony, ciężko dodać nowe no i obniża stawki. Prolink ma kiepski support, blokuje wypłaty osobom które postanowiły wycofać swoje strony ( jest o tym info na Pio) pomimo iż nie ma o tym wzmianki w regulaminie.

  Jest miejsce dla 3go systemu

  • Dawid Baruch

   Tutaj muszę się z Tobą niestety zgodzić. Sam padłem „ofiarą” obniżania stawek aż w końcu usunięciem serwisu z zarabiania.

   • Avatar

    Niestety potwierdzam że seopilot jest do bani. Prolink ok regularne wypłaty itd. Rzeczywiście czekam również na konkurencję prolinka.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.