Input your search keywords and press Enter.

[Recenzja] Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament

Biblia e-biznesu 2 jest „Nowym Testamentem” względem starej wersji książki ([Recenzja] Biblia e-biznesu), którą recenzowałem jakiś czas temu. Ale czy tak jest aby na pewno? Czy wszystko w tej książce jest takie świeże i nowe? Tego dowiecie się z dalszej części wpisu.

Opis książki

W książce znajdziemy dziewięć sekcji tematycznych napisanych przez prawie 60 autorów. W Biblii znajdziemy między innymi sekcję poświęconą platformom aukcyjnym, platformom sprzedażowym, logistyce, metodach płatności, czy e-mail marketingu.

Moja opinia

Chwile to trwało, zanim przeczytałem pozycję „Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament”, ale w końcu się udało. Nie piszę tego, żeby powiedzieć, że książka jest nudna, bo tak nie jest. Po prostu ilość informacji jaka tam jest i to, że czytam po jakieś 15 minut dziennie przed spaniem sprawiło, że proces czytania trwał dość długo. Ale przejdźmy do sedna.

Książkę czyta się przyjemnie, choć muszę przyznać, że po przeczytaniu pierwszej Biblii mam trochę mieszane uczucia co do niektórych rozdziałów. Nie sprawdzałem tego kropka w kropkę, ale niestety w niektórych miejscach przeżyłem istne dejavu, gdyż treść wyglądała jakby była przekopiowana z poprzedniej książki.

Rozdział, który napisali chłopaki z Brand24 wg mnie był za krótki, przez co po przeczytaniu czułem lekki niedosyt i miałem odczucie lekkiego braku informacji.

Oczywiście nie wszystko należy krytykować, jak chociażby rozdział dotyczący płatności i bitcoinów. Bardzo ciekawie napisany, choć rozległy, czytało się szybko i przyjemnie, a informacje tam zawarte wyjaśniły mi wiele rzeczy, o których do tej pory nie wiedziałem.

W tej edycji książki muszę przyznać, że rozdział dotyczący aukcji (co prawda nadal pozostawia wiele do życzenia) był napisany lepiej niż w poprzedniej książce. W końcu nie wyglądał jak reklama pracownika Allegro tylko tekst w miarę niezależnej osoby.

Pomimo, iż książka posiada kilka minusów, oceniając całokształt publikacji trzeba ją pochwalić. Zawiera sporo przydatnych informacji i na pewno stanowi dobry punkt wyjścia dla osób, które zaczynają swoją przygodę z e-biznesem lub „wchodzą” w jakiś nowy obszar, o którym wcześniej nie wiedzieli lub nie byli nim zainteresowani.

Książkę można nabyć w księgarni Helion

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
TRX – Domowy zestaw ćwiczeniowy. Czy warto kupować?

Motocyklista powinien cechować się nie tylko sprawnością umysłową (której niektórym brakuje), ale także sprawnością fizyczną. Zazwyczaj aby przez zimne dni...

Zamknij