Input your search keywords and press Enter.

[Recenzja] Strategie uliczne

„Strategie uliczne” autorstwa Davida L. Hough jest jedną z tych książek, które każdy motocyklista musi mieć w swojej biblioteczce i powinien dokładnie przeczytać. Czym ta książka się wyróżnia, że tak twierdzę? O tym dowiesz się z dalszej części wpisu.

Opis książki

Książka zawiera kilkadziesiąt sytuacji drogowych. Każde opowiadanie zawiera się w dwóch stronach łącznie z obrazkiem, które ilustruje daną sytuację drogową. Książka porusza między innymi takie strategie uliczne jak: koncentracja na prostej, poślizg na strzałce, na zderzak, głęboki zakręt, pułapki wiejskich dróg, highside, spalona guma, przycierki, chybotanie, mokre łby i wiele, wiele innych.

Moja opinia

„Strategie uliczne” czyta się bardzo szybko i przyjemnie, a dzięki temu, że rozdziały są niezależne, możemy zacząć czytać (lub skończyć) dosłownie w dowolnym momencie.

Książkę kupiłem dość dawno temu, zaraz po tym gdy kupiłem pierwszy motocykl i muszę przyznać, że nie raz pomogła mi w różnych sytuacjach. Po przeczytaniu książki można wyrobić sobie przydatne nawyki, ale także otworzyć sobie oczy na pewne rzeczy.

Fajną rzeczą jest to, że każdy taki rozdział jest krótki, bo możemy go przeczytać w dowolnej chwili nawet podczas przysłowiowego siku :) „Strategie uliczne” to prawdziwa sztuka przetrwania w ulicznej dżungli, na początku każdej opowieści mamy krótki wstęp a zarazem opis sytuacji, później mamy opis skutków źle podjętej decyzji (braku umiejętności), a na koniec autor udziela nam krótkiej porady jak możemy uniknąć tego typu sytuacji.

Oczywiście żadna książka czy kurs nie będzie myśleć za nas, ani nie nauczy nas w pełni myśleć. Ale każda kolejna tego typu wiedza sprawia, że wiemy coraz więcej, a to co zrobimy z tą wiedzą zależy już tylko od nas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
[Recenzja] Biblia e-biznesu 2. Nowy Testament

Biblia e-biznesu 2 jest "Nowym Testamentem" względem starej wersji książki ([Recenzja] Biblia e-biznesu), którą recenzowałem jakiś czas temu. Ale czy...

Zamknij