(SD) Company Directory w trzeciej odsłonie to nie tylko przepisany od zera silnik aplikacji. Nowa wersja oprócz tego, że będzie kompatybilna z najnowszą wersją IPS Community Suite 4, będzie także zawierała kilka nowości.

Wyszukiwanie adresów IP

Ponieważ nowa wersja IPS Community Suite w bardzo przyjemy sposób pozwala na stworzenie możliwości podglądu tego, jakie treści zostały dodane z danego adresu IP, postanowiłem pójść tą drogą i stworzyłem możliwość weryfikacji, czy z danego adresu IP ktoś dodał komentarz do profilu lub czy założył profil. Strona główna z ogólnymi wynikami wyszukiwania prezentuje się następująco:

Company Directory - ip address

Oczywiście są jeszcze poszczególne wyglądy dla komentarzy i profili:

Company Directory - ip address - profiles list  Company Directory - ip address - comments list

 

Synchronizacja użytkowników

Każdy wpis w katalogu jest powiązany z jakimś użytkownikiem. Co się dzieje w przypadku, gdy ten użytkownik zostanie usunięty z serwisu lub gdy połączy się jego konto z kontem innego użytkownika? W starej wersji nic się nie działo. Wisiały tego typu wpisy i mogły powodować błędy w działaniu katalogu. W nowej wersji postanowiłem się uporać z tym problemem. W tym celu stworzony został moduł synchronizacji użytkowników, który jest odpalany w przypadku usunięcia użytkownika (wtedy wpis zostaje zmieniony na wpis dodany przez gościa) lub połączenia dwóch użytkowników (w takim przypadku autorem treści zostaje końcowy użytkownik).

Dashboard

Strona główna panelu admina wyposażona została w możliwość dodawania prostych widgetów. Dla aplikacji (SD) Company Directory został stworzony właśnie taki widget, który prezentuje podstawowe statystki aplikacji.

Company Directory - ACP Dashboard

Live search

Szybkie wyszukiwanie także jest nowością w tej wersji. Dzięki niemu w szybki sposób możemy znaleźć żądaną kategorię lub profil firmy z dowolnej podstrony panelu admina.

Company Directory - ACP Live search

Menu szybkiego tworzenia treści

Ostatnią prezentowaną dziś nowością jest menu szybkiego tworzenia treści z poziomu użytkownika. Klikając w nie możemy z dowolnej strony przejść do formularza tworzenia profilu firmy.

Company Directory - Create menu

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.