(SD) Game Keys Store zostało stworzone z myślą o forach, które chciałyby sprzedawać swojej społeczności gry. Niezmiennie cel pozostaje ten sam, ale aby aplikacja była jeszcze bardziej atrakcyjna zarówno dla administratorów jak i odbiorców musi się rozwijać.

Ten rok stoi pod znakiem dużego rozwoju wszystkich moich aplikacji. Jak zapewne zauważyliście po ostatnich wpisach, dużo się dzieje praktycznie w każdej aplikacji a to jeszcze nie koniec. Dlatego dziś chciałbym przybliżyć pierwszą zmianę jaka zaszła w aplikacji (SD) Game Keys Store – czyli listę życzeń.

Co to jest lista życzeń i jak działa?

Lista życzeń jest to miejsce, do którego każdy użytkownik może dodać sobie dowolną grę, która znajduje się w systemie. Działa to na takiej zasadzie, że z poziomu szczegółów danej gry klikamy przycisk dodawania do listy życzeń

(SD) Game Keys Store - product view - wish list button

Następnie w widoku profilu danego użytkownika pojawia się nowa zakładka, która nosi nazwę właśnie „lista życzeń”. I tam każdy może zobaczyć co dany użytkownik chciałby mieć.

(SD) Game Keys Store - wish list view

Z poziomu tej zakładki można także zakupić daną grę, jeśli jest ona dostępna w sprzedaży.

Jakie są dalsze możliwości rozwoju tej funkcjonalności?

W kolejnych wersjach chciałbym rozwinąć możliwości listy życzeń o kolejne funkcje między innymi o możliwość otrzymania powiadomienia np. dla gier, które są niedostępne i zmieni się ich status dostępności.

Chciałbym także rozbudować listę życzeń o możliwość tworzenia listy zakupów oraz być może jakieś dedykowane tworzenie indywidualnych list zakupowych, które będą dostępne pod specjalnym linkiem i będzie się nimi można dzielić ze znajomymi. Ale to jeszcze pokaże czas, w którą stronę pójdą zmiany w (SD) Game Keys Store.

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.