Nowa odsłona (SD) Live Streams zaczyna powoli nabierać rumieńców. Ogólny harmonogram wydania został już zamknięty i ciągle nad nim jeszcze pracuję. Niemniej jednak dziś mogę podzielić się z Tobą informacją na temat funkcjonalności, które już są zaimplementowane w nowej wersji i działają tak jak bym tego chciał. Są to logi dotacji oraz logi zaimportowanych statusów.

Logi dotacji

Aplikacja (SD) Live Streams umożliwia zbieranie dotacji w naszych kanałach. Do prawidłowego działania takich wewnętrznych dotacji niezbędny jest dodatek Commerce (dawniej IP.Nexus), który służy do pobierania od innych użytkowników opłat za dotacje.

Nowością jaka zagościła w wersji 1.1.0 są logi takich dotacji. Z poziomu panelu administratora mamy kilka możliwości konfiguracyjnych:

  • Możemy włączyć/wyłączyć pokazywanie logów
  • Możemy włączyć/wyłączyć pokazywanie kwot przekazywanych darowizn

 

Logi zaimportowanych statusów

Drugą opisywaną przeze mnie w tym wpisie nowością są logi zaimportowanych statusów. Tutaj także z poziomu panelu administratora możemy włączyć/wyłączyć pokazywanie statusów. Funkcjonalność ta działa na takiej zasadzie, że przy każdej synchronizacji danego kanału pobierany jest status. Jeśli jest on inny niż ten, który był poprzednio użyty to jest on automatycznie dodawany do bazy danych. Jeśli jest taki sam, jest on pomijany.

Sama zakładka statusów w (SD) Live Streams prezentuje się następująco

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.