W jednym z poprzednich wideotutoriali ((SD) My Places – dodawanie samego punktu) pokazywałem jak dodać pojedynczy punk na mapie jako miejsce w (SD) My Places. Dziś chciałbym przedstawić zupełnie inną funkcjonalność, którą jest możliwość hurtowego zaimportowania miejsc lub tras do aplikacji.

Zamysł powstania tej funkcjonalności był całkiem prosty – ułatwić administratorom uruchomienie aplikacji dając im możliwość zaimportowania wielu tras już na starcie. Dzięki temu mechanizm importowania został uproszczony do niezbędnego minimum a nasz udział w całym procesie ogranicza się do niezbędnego minimum.

Jak działa importer?

Mechanizm importera podzieliłem na tak zwanego kreatora, dzięki czemu użytkownik wgrywając trasy musi przejść kilka prostych kroków.
Krok 1. Wybrać z dysku i wgrać plik z trasami (plik musi mieć odpowiednią strukturę)
Krok 2. Ustawić niezbędne parametry importera
Krok 3. Zdefiniować informacje na temat dodanych tras takie jak autor, czy trasy mają być zatwierdzone, wyróżnione itp

Po wykonaniu tych kilku czynności następuje proces importowania tras. Sam importer działa w tle, dzięki czemu możemy dodać nawet kilka tysięcy tras za jednym razem, a one będą się pojawiać sukcesywnie na forum.

Zobacz film w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=nGFSBA9gS68

Jeśli macie jakieś pytania dotyczące samej aplikacji lub inne propozycje piszcie śmiało na wszystkie Wasze komentarze postaram się odpowiedzieć.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.