Do tej pory, aby wypisać się z konkretnego newslettera trzeba było wejść do panelu użytkownika i zmienić tam swoje preferencje. Nie było to jednak zbyt dobre rozwiązanie.

Nowa wersja (SD) Newsletter zmienia zupełnie podejście do tego. Teraz już nie będzie trzeba wchodzić do panelu użytkownika (choć oczywiście można) i zmieniać tam swoich preferencji. Ale po kolei.

Jak było do tej pory?

Dotychczas dostając newsletter, jeśli chcieliśmy się z niego wypisać, trzeba było wejść jak już wspomniałem do panelu użytkownika, ale przecież w newsletterze był link do wypisania się, więc o co chodzi?

I tutaj właśnie jest pies pogrzebany, wspomniany link owszem usuwał nas z subskrypcji, ale nie tego konkretnego cyklicznego newslettera tylko usuwał nasz adres w całości z serwisu, w związku z tym musieliśmy się ponownie zapisywać lub dokonać zmian w panelu użytkownika.

Jak to będzie teraz?

W nowej wersji (SD) Newsletter będzie nadal posiadał link do wypisania się w każdym mailu, ale zmianie ulega jego działanie. Otóż każdy typ newslettera będzie posiadać swój indywidualny link wypisu, dzięki czemu będziemy wypisywani z konkretnego newslettera, a nie z całego systemu. Z niego natomiast zostaniemy wypisani jeśli klikając w taki link okaże się, że wypisaliśmy się już ze wszystkich newsletterów.

Myślę, że takie podejście będzie dużo lepszym rozwiązaniem i sprawi, że system sanie się jeszcze bardziej przyjazny i funkcjonalny.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.