(SD) Newsletter jest jedyną taką aplikacją na rynku dostępną dla Invision Community. Aplikacja pozwala na wysyłkę cyklicznych wiadomości do osób, które zapisały się na newsletter na naszym forum. Zaletą tego rozwiązania jest to, że nie trzeba być zarejestrowanym użytkownikiem forum, aby móc dołączyć do odbiorców i otrzymywać taki newsletter.

Do tej pory (SD) Newsletter pozwalał nam na wysyłkę „manualną” wiadomości, odbywało się to na takiej zasadzie, że administrator w panelu administratora przygotowywał wiadomość i ją wysyłał do wszystkich osób, które się zapisały do newslettera. Dodatkowo mieliśmy możliwość tworzenia tak zwanej wysyłki cyklicznej z forum, która mogła zawierać podsumowanie treści zamieszczonych na forum w jakimś przedziale czasu. Przykładowo mogliśmy wysłać do użytkowników newsletter z tematami dodanymi w ostatnim tygodniu.

Nie jest to oczywiście złe rozwiązanie, ale użytkownicy potrzebowali czegoś więcej. Dlatego od pewnego czasu dostępny jest także autoresponder.

Co to jest autoresponder w (SD) Newsletter?

Autoresponder jest to automatyczna wiadomość e-mail, która jest wysyłana do użytkowników po spełnieniu określonego warunku. Przykładowo jako wiadomość powitalna po zapisaniu się do newslettera, albo np. jako kurs e-mail wysyłany co tydzień automatycznie w każdy piątek.

Film natomiast pokazuje jak proste jest tworzenie takich właśnie autoresponderów.

Tutorial możesz zobaczyć także w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=oGBdBxPyabY

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.