Dziś została wydana pierwsza wersja aplikacji (SD) Register Board, która pozwala stworzyć formularz zapisu dla użytkowników forum.

Co to tak dokładnie oznacza?

Chodzi po prostu o to, że dotychczas jeśli chcieliśmy prowadzić rekrutację na np. moderatora działu to trzeba było napisać temat i albo użytkownicy musieli wpisywać swoje zgłoszenia w temacie albo np. poprzez prywatną wiadomość. Było to dość uciążliwe, ponieważ jeśli było dużo zgłoszeń to trzeba było to wszystko przeglądać pojedynczo, dodatkowo jeśli prosiliśmy o podanie informacji np. na temat tego czy użytkownik posiada jakieś dodatkowe umiejętności, to musieliśmy się liczyć z tym, że niektórzy mogli to pominąć a my i tak musieliśmy to sprawdzać. Od teraz to się zmienia, ponieważ dzięki tej aplikacji zyskamy nad tym wszystkim kontrolę. Informacje jakie użytkownik musi podać tworzymy jako wymagane pola. Nie podasz informacji jakie wymagamy to nie dodasz zgłoszenia.

No dobrze a co z ograniczeniami?

Tutaj także (SD) Register Board przyjdzie nam z pomocą :) Na wstępie możemy zrobić selekcję, aby zgłoszenia mogli dodawać tylko użytkownicy, którzy są na forum od X dni lub którzy napisali przynajmniej X postów. Prawda, że proste? To jeszcze nie wszystko- dodatkowo jeśli użytkownik wyśle takie zgłoszenie, to przez kolejne X dni nie będzie mógł dodać kolejnego zgłoszenia.

Czy będę musiał ręcznie powiadamiać użytkowników?

Oczywiście, że nie. Aplikacja zrobi to za nas. Jeśli odrzucimy zgłoszenie użytkownika to zostanie do niego wysłana prywatna wiadomość. Jeśli zatwierdzimy zgłoszenie to użytkownik także otrzyma prywatną wiadomość, ale dodatkowo możemy jeszcze wtedy wykonać automatycznie dwie czynności:

  • Zmienić grupę użytkownikowi
  • Założyć temat w wybranym forum

Wszystko to powstało po to, aby ułatwić administratorom prowadzenie forum. Zachęcam w związku z tym do zakupu aplikacji w sklepie: (SD) Register Board – IPSBeyond Store

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.