Wiele osób prosiło mnie, aby umożliwić w (SD) Sales Portal Pro sprzedaż plików. Początkowo nie byłem do tego jakoś specjalnie przekonany, ale z drugiej strony czego się nie robi dla klientów… Po zakończeniu prac nad tą funkcjonalnością zmieniam zupełnie zdanie :)

Dodawanie pola „plik”

Pole typu „plik” dodaje się jak każde inne pole w panelu administratora. Po dodaniu takiego pola zobaczymy listę dostępnych pól jak na screenie.

(SD) Sales Portal Pro 1.3.0 - Wygląd listy plików w ACP

Dodawanie pliku do oferty

Pole typu „plik” podczas dodawania oferty znajduje się w miejscu, gdzie umieszczane są inne pola dodatkowe i wygląda następująco:

(SD) Sales Portal Pro 1.3.0 - Wgrywanie pliku

Oczywiście jeśli dodamy pole, żeby było dostępne w ofercie to tam się wyświetli, ale pola tego typu mają służyć bardziej jako zawartość, którą kupuje użytkownik, a nie coś co może pobrać każdy.

Zakup ofert

Po zakupieniu oferty w szczegółach zakupu znajdziemy link do pobrania pliku:

(SD) Sales Portal Pro 1.3.0 - Wygląd szczegółów oferty po zakupie

Po kliknięciu w nazwę pliku wyświetli nam się plik, który następnie możemy zapisać na dysku.

Statystyki plików

Oczywiście jako sprzedający, chciałbym wiedzieć ile razy mój plik został ściągnięty. Aplikacja (SD) Sales Portal Pro umożliwia nam także i to. W statystykach oferty dostępna jest lista plików, które są dodane do oferty:

(SD) Sales Portal Pro 1.3.0 - Wygląd statystyk oferty

Następnie po kliknięciu w ikonkę koła zębatego, otworzy nam się strona, zawierająca szczegółowe dane dotyczące statystyk tego pliku:

(SD) Sales Portal Pro 1.3.0 - Wygląd statystyk pliku

Podsumowanie

Możliwe, że w kolejnych odsłonach aplikacji pojawią się dodatkowe rzeczy, statystyki dla plików, ale na obecną chwilę wyczerpane zostały wszystkie podstawowe możliwości. Mamy możliwość zarówno sprzedawania plików, jak i śledzenia pobrań plików. Cóż więc więcej chcieć?

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.