(SD) Sales Portal Pro jest jedną z ważniejszy moich aplikacji. Ponieważ używana jest przez dość duże grono klientów zarówno z Polski jak i z zagranicy mają oni różne wymagania, które stawiają tej aplikacji.

Ponieważ od dłuższego czasu już nosiłem się z zamiarem przepisania tej aplikacji z końcem roku postanowiłem to zrobić, przy okazji dodając dość sporo nowych funkcjonalności. Część z nich zostanie opisana właśnie w tym wpisie, a pozostałe postaram się opisywać sukcesywnie.

Wielojęzyczność

Nowa odsłona aplikacji to zgodnie z prośbami użytkowników zmiany w wielojęzyczności. Do tej pory wielojęzyczność była dostępna tylko dla kategorii. Od wersji 3.0.0 (SD) Sales Portal Pro będzie posiadać obsługę wielu języków także dla FAQ oraz Pakietów. Dodatkowo obie sekcje zyskały możliwość ręcznego sortowania.

Dane strukturalne

Nowa odsłona aplikacji przynosi także szereg zmian w danych strukturalnych. Do tej pory były one zaszyte w tak zwanym formacie Microdata począwszy od najbliższego wydania aplikacja w pełni będzie wspierać format JSON-LD. Jest to o tyle ułatwienie, że nie będzie powodowało tworzenie zbędnych struktur kodu HTML tylko po to, aby zawrzeć w nich mikrodane.

Osadzanie treści

Kolejną nowością w (SD) Sales Portal Pro 3 jest osadzanie treści czyli format oEmbed. Nowa funkcjonalność pozwala nam w prosty i przyjemny dla oka sposób wstawić np. do postu link do ogłoszenia. Link taki zostaje zamieniony następnie na odpowiednią formatkę, która wygląda w następujący sposób:

Połączenie kategorii z pakietami

Dzięki tej funkcjonalności każda kategoria w (SD) Sales Portal Pro może być połączona z konkretnymi pakietami.

Co to oznacza?

Polega to na tym, że podczas dodawania nowej oferty w danej kategorii użytkownik będzie mógł wybrać tylko wśród tych pakietów, które zostały przypisane do danej kategorii. Oczywiście, jeśli nie powiązaliśmy jakiejś kategorii z pakietami to zobaczymy wszystkie pakiety.

Wyłączenie aplikacji Commerce dla wybranych kategorii

Ostatnią nowością jaką chcę Ci przedstawić w tym wpisie jest możliwość wyłączenia aplikacji Commerce w wybranych kategoriach. Działanie tej funkcji bardzo proste. Jeśli mamy zainstalowaną aplikację Commerce w ustawieniach kategorii pojawi nam się opcja, która pozwoli nam wyłączyć integrację w tej wybranej kategorii.

Co zyskujemy dzięki wyłączeniu integracji?

Wyłączając integrację zyskujemy standardowe działanie aplikacji, oznacza to, że wszystkie pakiety będą darmowe. Natomiast ogłoszenia będą widoczne w zależności od tego jakie uprawnienia mają użytkownicy. Oznacza to tyle, że jeśli użytkownik może omijać kolejkę moderatora jego ogłoszenie będzie widoczne od razu, natomiast jeśli nie może omijać kolejki, aby jego ogłoszenie było widoczne będzie musiało zostać zatwierdzone przez moderatora.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.