Dość długo nosiłem się z zamiarem napisania takiej aplikacji. W końcu jednak dałem się przekonać zarówno kilku osobom jak i z pewnych innych względów. Ale to nie jest ważne. Chciałbym przybliżyć Wam trochę nową aplikację, którą obecnie pisze a jest nią (SD) Sales Portal Pro

Czym tak naprawdę jest (SD) Sales Portal Pro?

Jest to aplikacja dla IP.Board, która z zasady ma być czymś w rodzaju platformy sprzedażowej jak allegro czy inne serwisy tego typu. Dzięki (SD) Sales Portal Pro będziemy mogli stworzyć za równo prosty dział sprzedam dla naszego forum jak i prowadzić profesjonalną giełdę ofert użytkowników.

Podstawowe funkcjonalności frontendu

Oczywiście absolutną podstawą jest możliwość tworzenia zagłębionych kategorii oraz możliwość dodania oferty sprzedażowej.

Dodatkowymi funkcjonalnościami są:

 • Regulamin
 • FAQ
 • Restrykcje dostępu
 • Dodatkowe pola
 • Pytania do sprzedawcy
 • Komentowanie ofert
 • Możliwość automatycznego założenia tematu na forum
 • 2 rodzaje widoku listy ofert: Listowy oraz Siatkowy
 • Archiwum ofert
 • Możliwość zakupu wyróżnienia ogłoszenia

To wszystko to tylko podstawy dodatkowe funkcje są w trakcie projektowania/przemyśleń i pewnie nie znajdą się już w wersji 1.0.0 ale dopiero w kolejnych odsłonach aplikacji.

Czym są restrykcje dostępu?

Restrykcje pozwalają nam określić to, kiedy użytkownik w danej grupie może dodawać ogłoszenie. Przykładowo nie chcemy aby użytkownicy z grupy Members posiadający mniej niż 5 postów i będący na forum krócej niż 30 dni dodawali ogłoszenia. Żaden problem ustawiamy to właśnie w restrykcjach dostępu i wtedy użytkownik, który nie spełnia w/w kryteriów zobaczy komunika zdefiniowany wcześniej w panelu administratora. Oczywiście kupować czy przeglądać oferty taki użytkownik będzie mógł.

Czym jest archiwum ofert?

Wiadomo każde ogłoszenie ma jakąś swoją datę ważności, wynikającą np. z tytułu tego, że sprzedaliśmy przedmiot z oferty w związku z tym możemy zamknąć takie ogłoszenie. Normalnie w takiej sytuacji takie ogłoszenie powinno przestać być widoczne w serwisie. Ale jeśli strona została już zaindeksowana w google albo użytkownik ją rozreklamował to nie ładnie wyglądała by sytuacja, w której odwiedzający zobaczy komunikat w stylu: „oferta wygasła” i nic więcej. Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie archiwum, w którym takie oferty będą normalnie prezentowane, ale bez możliwości dokonania zakupu oraz ze stosownym komunikatem, żeby było wiadomo dlaczego nie można dokonać zakupu :)

W kolejnych wpisach postaram się przedstawić więcej informacji na temat tej aplikacji ale już dziś zapraszam do dyskusji i zgłaszania propozycji :)

6 komentarzy

 1. Avatar

  Hello! Will you be able to alter some functionality Sales Portal Pro and add to my order ???

 2. Avatar

  Hello!
  Would like to cooperate with you.
  You speak on Russian?

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.