Input your search keywords and press Enter.

(SD) Sales Portal Pro – Nowa platforma sprzedażowa dla IP.Board

Dość długo nosiłem się z zamiarem napisania takiej aplikacji. W końcu jednak dałem się przekonać zarówno kilku osobom jak i z pewnych innych względów. Ale to nie jest ważne. Chciałbym przybliżyć Wam trochę nową aplikację, którą obecnie pisze a jest nią (SD) Sales Portal Pro

Czym tak naprawdę jest (SD) Sales Portal Pro?

Jest to aplikacja dla IP.Board, która z zasady ma być czymś w rodzaju platformy sprzedażowej jak allegro czy inne serwisy tego typu. Dzięki (SD) Sales Portal Pro będziemy mogli stworzyć za równo prosty dział sprzedam dla naszego forum jak i prowadzić profesjonalną giełdę ofert użytkowników.

Podstawowe funkcjonalności frontendu

Oczywiście absolutną podstawą jest możliwość tworzenia zagłębionych kategorii oraz możliwość dodania oferty sprzedażowej.

Dodatkowymi funkcjonalnościami są:

  • Regulamin
  • FAQ
  • Restrykcje dostępu
  • Dodatkowe pola
  • Pytania do sprzedawcy
  • Komentowanie ofert
  • Możliwość automatycznego założenia tematu na forum
  • 2 rodzaje widoku listy ofert: Listowy oraz Siatkowy
  • Archiwum ofert
  • Możliwość zakupu wyróżnienia ogłoszenia

To wszystko to tylko podstawy dodatkowe funkcje są w trakcie projektowania/przemyśleń i pewnie nie znajdą się już w wersji 1.0.0 ale dopiero w kolejnych odsłonach aplikacji.

Czym są restrykcje dostępu?

Restrykcje pozwalają nam określić to, kiedy użytkownik w danej grupie może dodawać ogłoszenie. Przykładowo nie chcemy aby użytkownicy z grupy Members posiadający mniej niż 5 postów i będący na forum krócej niż 30 dni dodawali ogłoszenia. Żaden problem ustawiamy to właśnie w restrykcjach dostępu i wtedy użytkownik, który nie spełnia w/w kryteriów zobaczy komunika zdefiniowany wcześniej w panelu administratora. Oczywiście kupować czy przeglądać oferty taki użytkownik będzie mógł.

Czym jest archiwum ofert?

Wiadomo każde ogłoszenie ma jakąś swoją datę ważności, wynikającą np. z tytułu tego, że sprzedaliśmy przedmiot z oferty w związku z tym możemy zamknąć takie ogłoszenie. Normalnie w takiej sytuacji takie ogłoszenie powinno przestać być widoczne w serwisie. Ale jeśli strona została już zaindeksowana w google albo użytkownik ją rozreklamował to nie ładnie wyglądała by sytuacja, w której odwiedzający zobaczy komunikat w stylu: „oferta wygasła” i nic więcej. Wg. mnie lepszym rozwiązaniem jest stworzenie archiwum, w którym takie oferty będą normalnie prezentowane, ale bez możliwości dokonania zakupu oraz ze stosownym komunikatem, żeby było wiadomo dlaczego nie można dokonać zakupu :)

W kolejnych wpisach postaram się przedstawić więcej informacji na temat tej aplikacji ale już dziś zapraszam do dyskusji i zgłaszania propozycji :)

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Przeczytaj poprzedni wpis:
IPSBeyond.pl
IP.Board 4 – Nowy wygląd panelu administratora

Kilka dni temu IPS opublikował screeny obrazujące nowy wygląd panelu administratora w IP.Board 4.

Zamknij