(SD) Sales Portal Pro jest jedną z najbardziej zaawansowanych aplikacji, które znajdują się w mojej ofercie. Jak przystało na tak rozbudowaną aplikację nie może w niej zabraknąć funkcjonalności, które ułatwią życie zarówno zwykłym użytkownikom jak i administratorom. Między innymi dlatego też powstała funkcjonalność (SD) Sales Portal Pro – W jaki sposób szybko edytować tytuł oferty? oraz ta, którą pragnę przedstawić na dzisiejszym filmie.

Zgodnie z tym na co wskazuje tytuł wpisu są to różne wartości w polach dodatkowych. Co to dokładnie jest i na czym polega? Tego dowiesz się z tego wpisu.

Czym są różne wartości w polach dodatkowych?

Pola dodatkowe, to swego rodzaju struktura danych, która pozwala nam rozszerzyć podstawową funkcjonalność aplikacji. Dzięki polom dodatkowym możemy np. stworzyć listę rozwijaną rozdzielczości ekranów. I tutaj do tej pory był mały problem, bo załóżmy, że na naszej stronie mamy kategorię, w której użytkownicy mogą dodawać oferty zarówno sprzedaży telefonów typu smartfon jak i telewizorów. Do tej pory taką sytuację trzeba było rozwiązać na takiej zasadzie, że każda kategoria musiała mieć osobne pole „rozmiar ekranu”, ponieważ wiadomo nie ma telefonów z ekranami np. 50″ tak samo jak nie ma telewizorów z 4″ ekranem.

Teraz taki przypadek możemy rozwiązać w bardzo prosty sposób. Definiujemy jedno pole dla obu kategorii wraz z jakimiś domyślnymi ustawieniami, np. dedykowanymi telewizorom, a następnie dla kategorii telefony definiujemy inne wartości dla tego pola. Tym sposobem w (SD) Sales Portal Pro możemy osiągnąć coś, co przedtem było nie możliwe do wykonania.

Link do filmu w serwisie YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=W71l8zfXRK0

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.