(SD32) Advanced Topics Functions zgodnie z wymaganiami jakie postawił klient ma być dość zaawansowaną aplikacją, pozwalającą na pewnego typu operacje na postach czy nowych tematach. Zlecenie to trafiło oczywiście do naszej mojej firmy SolutionDEVs, świadczącej profesjonalne usługi dla IP.Board. Jeśli interesują Was szczegóły dotyczące tej aplikacji to zapraszam do dalszego czytania artykułu.

Jak już wcześniej wspominałem dodatek ma za zadanie dodać nową funkcjonalność do tematów i postów na forum. Dokładniej chodzi o to, ze w wybranych fora po założeniu tematu powinien on zostać przekopiowany do innego forum z zachowaniem wszystkich informacji. Dodatkowo, aplikacja powinna zamienić znaczniki CODE w treści posta na wiadomość, jaką ustawimy sobie w panelu admina. Tyle jeśli chodzi o funkcjonalność tematów.

Funkcjonalność postów jest deczko inna, a mianowicie, w temacie tak przeniesionym do innego forum jeśli użytkownik odpowie na niego to ma zostać wysłana prywatna wiadomość do grupy użytkowników (także definiowana w ustawieniach aplikacji) z treścią, którą administrator ustawi w Panelu admina oraz dodatkowymi informacjami jak adres do tematu oraz tytuł tematu.

Nie było by w tym nic skomplikowanego, gdyby nie to, że aplikacja ma działać bez najmniejszej edycji plików, co za tym idzie należy użyć systemu hooków. Prac jest dość sporo ale aplikacja naprawdę jest ciekawa. Postaram się opisywać poszczególne etapy pracy nad nią tak abyście mogli się coś także nauczyć czytając moje wpisy.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.