Ponieważ prace nad (SD33) Company Directory 2.0.0 idą pełną parą dziś chciałbym przybliżyć kolejne nowości związane z tym wydaniem aplikacji. W niedawnym wpisie ((SD33) Company Directory 2.0.0 – dodawanie wpisów) wspominałem już o tej funkcjonalności ale ponieważ została ona już zaimplementowana to napiszę o niej coś więcej.

Ponieważ od wersji 2.0.0 będzie można już dodawać firmy nie tylko z Polski trzeba było dokonać kilku bardzo istotnych zmian w samym core aplikacji. Zmiany te były już częściowo opisane więc napiszę tylko to czego wcześniej nie pisałem :). W bazie znajdują się automatycznie wszystkie dostępne obecnie Państwa świata, co za tym idzie obecnie możemy w panelu administratora zarządzać Państwami/województwami i miastami. Dzięki temu możemy dla każdego Państwa przypisać nieskończenie wiele województw/stanów/landów czy jak to się tam nazywa inaczej jeszcze w innych krajach. Jeśli tego nie zrobimy to podczas dodawania/edytowania profilu firmy nie będą nam pokazywane odpowiednie selectboxy.

Wracając już do samej mapy i dodawania profilów. Tak jak to było w poprzedniej wersji profil firmy będzie umieszczony na mapie google’a, wraz z krótkimi informacjami o firmie. Nowością natomiast w (SD33) Company Directory 2.0.0 jest to, że wybierając Państwo, województwo, miasto i podając adres siedziby następuje zawężenie pola na mapie, która jest umieszczona pod tą częścią formularza, dzięki czemu od razu mapa jest ustawiona na odpowiednią lokalizację. Teraz aby wszystko było jak najdokładniejsze użytkownik tworzący profil zaznacza na mapie w którym dokładnie miejscu jest wprowadzany adres. Na tej podstawie będzie się odbywało nowe umieszczanie markerów na mapie, które prezentują dokładne położenie konkretnego adresu.

Już niebawem kolejna porcja nowości związanych z (SD33) Company Directory.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.