Dziś przybliżę trochę zmiany jakie zostały wprowadzone w nowej wersji (SD33) Company Directory 2.0.0 dotyczące menu nawigacyjnego.

Do tej pory aplikacja działała tak, że w lewym menu mieliśmy listę województw, rozwijaną do poziomu miast i nic więcej. Owszem podczas dodawania firmy użytkownik wybierał jeszcze kategorię, ale ona służyła tylko jako filtr podczas prezentowania wyników. W nowej wersji podejście do tego tematu zmieniło się zupełnie… W lewym menu główna nawigacja odbywać się będzie właśnie na podstawie kategorii, ale nie tylko… Ponieważ wprowadzona została jeszcze obsługa Państw ((SD33) Company Directory 2.0.0 – dodawanie wpisów), jako dodatkową nawigację (lub podstawową, zależy co ustawimy w ustawieniach aplikacji) została dodana właśnie nawigacja po Państwach, które rozwijają się do poziomu województw. Kolejną zmianą w (SD33) Company Directory, będzie to, że dla widoku województwa dodana zostanie dodatkowa nawigacja, czyli po miastach w danym województwie.

Oczywiście obie nawigacje, zarówno po kategoriach jak i Państwach można będzie wyłączyć. W takiej sytuacji zniknie w ogóle lewy sidebar w aplikacji, przez co środkowa część ulegnie automatycznemu rozszerzeniu. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli nasz katalog oferuje np. tylko jedną kategorię i wszystkie firmy są z jednego regionu.

Dodatkowo nastąpi jeszcze kilka zmian w części środkowej strony, czyli tam gdzie są konkretne wpisy. Tutaj potrzebne będzie także dodatkowe uporządkowanie i poprawienie czytelności nawigacji. Tego jeszcze nie zrobiłem więc narazie nie będę opisywać dokładnie co będzie zmieniane, ale w następnych wpisach na pewno opiszę to dokładnie.

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.