Dziś postanowiłem opisać jedną z aplikacji – (SD33) Points System, którą rozwijam dla pewnego forum (nazwy nie zdradzę, co by nie było reklamy :P). Aplikacja ta nie jest niczym innym jak wirtualnym portfelem.

Jak wiadomo wirtualny portfel to nic innego jak miejsce, w którym gromadzimy jakąś walutę – na NK to się nazywało euogąbki – u mnie nazywa się to po prostu punkty. Punkty można zdobywać na różne sposoby, wszystko zależy od administratora forum, na co pozwoli użytkownikom. Możliwe jest przyznawanie punktów np. za każdy napisany post.

Punkty można także zakupić przy użyciu IP.Nexus. Odbywa się to w ten sposób, że tworzymy produkt, któremu przypisujemy własną akcję. Dodatkowo zostaje jeszcze stworzenie wpisu mówiącego ile punktów ma być przyznane za zakup danego produktu i można już kupować punkty.

Aplikacja wirtualnego portfela pozwala nam też integrować go z dowolną aplikacją poprzez API. Tworzymy tylko odpowiednie zdarzenie w panelu admina, które będzie dodawać lub odejmować punkty użytkownikowi i to wszystko.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.