W tym tygodniu rozpocząłem prace nad dość ciekawym zleceniem. Chodzi mianowicie o dodatek (SD33) Topic Prefix. Dodatek jak nazwa wskazuje służy do dodawania tagu dla tematu będącego prefiksem.

Osoby znające IP.Board zapewne zapytają po co taki dodatek, skoro jest wbudowany system tagów i można zrobić tak, że tag jest prefiksem tematu. Oczywiście, że można, ale jest jedno ale, użytkownik musi pamiętać o skomplikowanych operacjach takich jak: prefiks musi być podany jako pierwszy tag, należy zaznaczyć dodatkowo checkbox. Co w przypadku niektórych forów może być dość skomplikowane dla użytkowników. I tutaj z pomocą przychodzi dodatek (SD33) Topic Prefix, który podczas zakładania tematu dodaje nowe pole do wpisania takiego prefiksu i to tyle – resztę załatwia aplikacja.

Konfiguracja samego dodatku także nie jest jakaś skomplikowana, bo polega tylko na wybraniu działów, w których pole ma się pokazywać oraz opcjonalnie działów, w których pole ma być wymagane. Dodatkowo możemy jeszcze skonfigurować, w jaki sposób prefiks ma być wyświetlany.

Wygląda mało skomplikowanie i uwierzcie mi, tak właśnie jest. Kilka kliknięć myszką i wszystko działa bez naszej najmniejszej ingerencji, a system sam dba o wszystko :)

Prefiks jest pokazywany zarówno na stronie tematu, jak i w widokach: forum, strony głównej forum, w wynikach wyszukiwania, w hooku najnowsze tematy, w widoku profilu w zakładkach tematy napisane przez użytkownika oraz posty napisane przez użytkownika.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.