Wiadomo jak ważne jest pozycjonowanie stron i co ono nam daje. Dziś postanowiłem się przyjrzeć dwóm najbardziej popularnym w Polsce serwisom, do sprzedawania linków pozycjonujących, czyli serwisowi Prolink i SeoPilot. Który z nich okaże się zwycięzcą? Czy lepiej pozycjonować strony w SeoPilot czy w Prolink’u? Jakie są koszty obu systemów? Tego dowiecie się z dalszej części artykułu.

W jednym z moich poprzednich wpisów na temat pozycjonowania stron przy użyciu SeoPilota opisałem jakie są koszty pozycjonowania przy użyciu tego systemu, teraz postanowiłem sprawdzić jak wygląda sprawa w Prolinku. Tutaj już na starcie jest drożej, dodałem sobie kampanię i serwis nie oferuje tańszych linków niż za 34 grosze (a przynajmniej mi nic tańszego nie pokazuje). W przypadku stron o wyższym PR też nie jest tak kolorowo w serwisie udało mi się znaleźć 3 strony o PR5 i jedną o PR7. A jak to się kształtuje cenowo?

W SeoPilot dla PR5 koszt zakupu linków na stronie głównej waha się w przedziale 23,76zł do 35,64zł oczywiście za miesięczną emisję linków, natomiast Prolink oferuje w serwisach o takim PR5 możliwość miesięcznej emisji linka na stronie głównej za kwotę między 49,5zł do 71,5zł. Podobnie jest w przypadku stron z PR7 Prolink oferuje nam możliwość zakupu linku na stronie głównej już za 440zł natomiast w SeoPilocie za to samo zapłacimy między 132 a 198zł.

Czy w przypadku takich cen warto używać Prolinka? Na to pytanie nie można w 100% odpowiedzieć nie, bo zapewne jest jakaś część osób, które będą płacić tak wysokie ceny. Ja osobiście uważam, że odpowiadając na pytanie zawarte w temacie wpisu, czyli „SeoPilot czy Prolink?” uważam, że zdecydowanie lepiej jest wybrać SeoPilot ponieważ jest on tańszy dzięki czemu możemy dłużej emitować nasze linki pozycjonujące. Porównując np. koszt zakupu linków na stronie z PR7 za miesiąc w Prolinku mamy ponad 2 miesiące w SeoPilocie, czyli odpowiedź jest prosta :)

Mam nadzieje, że mój wpis pomoże wam podjąć decyzję, który system wybrać czy SeoPilot, czy Prolink.

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.