Dzisiejszy wpis nie będzie wychwalać SeoPilot.pl, ale pokaże trochę inne podejście tej firmy do wydawców. Wszyscy czytelnicy zapewne pamiętają moje różnego rodzaju testy tego systemu, które zawsze pozytywnie rekomendowały sam program. Niestety dziś to się kończy.

Moja przygoda z SeoPilot.pl zaczęła się na początku roku, jeszcze nim oficjalnie ruszył cały ten program. Do tej pory byłem z niego bardzo zadowolony, ponieważ zarobki były przyzwoite. Fakt aktem czasem strona otrzymywała większą kwotę raz mniejszą, ale mniejsza z tym. Przechodząc do meritum sprawa wygląda teraz tak, że ostatnio przeprowadzałem dość rozbudowane testy dla SeoPilot.pl, które zostały opisane na łamach blogu pod koniec października. Po opublikowaniu tego wpisu pojawiły się problemy… A mianowicie nagle się okazało, że bot indeksujący nie ma dostępu do strony, w związku z czym została wstrzymana emisja reklam. Sprawdziłem serwis i nagle okazało się, że jednak nie ma problemu, ale mój serwis przeszedł zamiast w stan działania to w stan „na indeksacji”. Po paru godzinach nagle został odrzucony… Skontaktowałem się oczywiście z firmą, aby wyjaśniła mi sytuację, że serwis cały czas spełniał wszystkie wymogi, nie było z nim żadnych problemów, aż tu nagle bach i do śmieci… Pomoc dość szybko oczywiście mi odpisała, że kod nie został znaleziony na wszystkich podstronach… Pomyślałem, że to dziwne, ale ok, odblokowali stronę i dałem ponownie sprawdzenie… Za każdym razem to samo… Bot, nie odnalazł na wszystkich stronach kodu… Zdenerwowałem się i przeklikałem całą stronę, sprawdziłem instrukcję instalacji (w końcu to WP, więc opis na stronie jest łopatologiczny). No i okazuje się, że nie ma wyjścia wszystko jest w jak najlepszym porządku, wszędzie wszystko jest, ale oni twierdzą, że są podstrony, na których nie ma kodu… Poprosiłem o podanie w takim razie przykładu strony, gdzie nie jest wyświetlany kod… Nie otrzymałem na to odpowiedzi, ale napisano mi, żebym rozwijał stronę i spróbował za 3 miesiące ją dodać… Trochę mnie to zdenerwowało, wymieniłem jeszcze kilka wiadomości z pomocą… I nagle cały wątek prowadzonych rozmów zniknął z serwisu.

Jak dla mnie jest to bardzo nieprofesjonalne zachowanie… no ale cóż firmy tak traktują innych a później mają pretensje, że ludzie źle o nich piszą… Czy polecam SeoPilot.pl? Nie wiem do końca jak do tego podejść, bo z jednej strony zawsze byli wypłacalni i zarobki generowane u nich nie są złe, a z drugiej strony tego typu traktowanie ludzi należy potępiać…

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.