W ostatnich dniach jeden z polskich systemów do pozycjonowania/zarabiania na stronie SeoPilot.pl wprowadził ciekawe rozwiązanie, którym jest giełda linków. Z punktu widzenia pozycjonera (na razie) nic się nie zmienia, ale zmiana ta jest istotna dla wydawców, gdyż dzięki temu zyskują większą kontrolę nad sprzedawaną powierzchnią.

Wydawcy mają teraz dostępne dwa tryby monetyzacji swojej powierzchni reklamowej:

Giełda linków

Wybierając taką metodę zyskujemy możliwość decydowania, ile linków i na których podstronach sprzedamy. Dodatkowo możemy ustalić stawkę, jaką chcemy uzyskać za sprzedaż jednego linku.

Plusy tej oferty to m.in.:

  • Określenie maks. ilości linków na stronie i ich maksymalnej ilości rozmieszczanej w ciągu doby
  • Funkcja reklamacji daje możliwość za pomocą formularza zgłosić niezadowolenie w zw. z wyświetlaniem się na naszej podstronie jakiegoś linku
  • Przydatne zestawienia w postaci statystyki sprzedanych i wolnych linków.
  • I wiele innych

Wykup całej powierzchni reklamowej

Ta metoda jest już nam znana z dotychczasowej działalności SeoPilot.pl. Polega ona na tym, że dostajemy z góry określoną kwotę za miesięczną emisję linków na naszej stronie. Otrzymujemy stały dochód, niezależnie od ilości rozmieszczonych reklam, jednak nie mamy wpływu na cenę poszczególnie sprzedawanych linków. W boksie reklamowym pojawiają się zawsze maks. 3 reklamy.

 

Które rozwiązanie jest lepsze? Ciężko stwierdzić, bo to zależy, od tego jaką stawkę mamy przy wykupie całości, a ile udało by nam się sprzedać na giełdzie. Jak zawsze wybór należy do nas – czy chcemy mieć pewne pieniądze co miesiąc, czy mieć kontrolę nad tym gdzie i za ile sprzedajemy.

1 Comment

  1. Avatar

    Pododawalem na poczatek kilka blogow i teraz zrozumialem ze trzeba dodac wszystkie swoje portale i blogi do seopilota bo zarobki sa imponujace i wyplaty 24h!!! Polecam

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.