Pogoda za oknem nie jest zbyt przyjazna dla motocyklistów i w związku z tym nie można aktualnie przeprowadzić rzetelnego testu kombinezonu motocyklowego. Dlatego też test ten będzie podzielony na dwie części. W pierwszej znajdziemy opis kombinezonu, jego wad i zalet. Natomiast w drugiej części opisane i ocenione zostaną wrażenia z jazdy i użytkowania.

Zacznijmy więc od początku tej historii :) Testowi zostanie poddany kombinezon Dainese T. ASPIDE NEW DIV., czyli jeden z najlepszych dwuczęściowych modeli tego producenta.

Wygląd

Kombinezon sam w sobie wygląda bardzo solidnie. Wykonany jest miękkiej bydlęcej skóry. Dodatkowo posiada tytanowe ochraniacze ramion. Podszewka zawiera jony srebra i wyłożona jest wkładkami Bubble 3D.

Jak widać również na powyższych zdjęciach kombinezon posiada aerodynamiczny garb.

Czym jest Bubble 3D?

Jak podaje sam producent, jest to trójwymiarowy materiał umożliwiający utworzenie komory powietrznej pomiędzy wewnętrzną i zewnętrzną warstwą kurtki w celu zapewnienia mikroklimatu, który jest odpowiedni zarówno w lecie jak i w zimie.

Od środka kurtki znajduje się także jedyna kieszeń (!) całego kombinezonu. Kieszeń wykonana jest solidnie i starannie. Na około obszyta jest skórą.

Wygląd kieszeni wewnętrznej Dainese T. ASPIDE NEW DIV.

Bezpieczeństwo kombinezonu

Jak wspomniałem wcześniej, kombinezon posiada tytanowe ochraniacze ramion, standardowo odpinane slidery na kolanach oraz ochraniacze wszystkich ważnych części naszego ciała, jak np. kolana, biodra i łokcie.

Łączenie spodni z kurtką

Jak w każdym dwuczęściowym kombinezonie, tak i w tym kurtka jest łączona ze spodniami zamkiem. W przypadku Dainese jest to bardzo solidnie wyglądający zamek.

Suwaki, wywietrzniki i inne

Ze względu na swoje zastosowanie i użyte technologie (Bubble 3D), kombinezon nie posiada jako takich wywietrzników. Owszem, zarówno rękawy kurtki, jak i nogawki w spodniach można rozpiąć częściowo, ale zamki te służą tylko do tego, aby prościej było nam włożyć kombinezon. Nogawki oczywiście posiadają możliwość stałego poszerzenia, jeśli ktoś ma grubsze łydki.

Oczywiście jak przystało na wysokiej klasy kombinezon, spodnie w miejscach zgięcia nad kolanem posiadają specjalne elastyczne wstawki, dzięki czemu skóra nie jest narażona na naciąganie.

Elastyczna wstawka nad kolanami - Dainese T. ASPIDE NEW DIV.

Podobną wstawkę znajdziemy na wysokości pasa w spodniach i na wysokości nerek w kurtce.

Elastyczna wstawka na wysokości pasa - Dainese T. ASPIDE NEW DIV.

Spodnie kombinezonu posiadają także możliwość połączenia butów z kombinezonem. Jest to patent Dainese umożliwiający noszenie butów pod kombinezonem.

Plusy/Minusy kombinezonu

Na tym etapie nie da się jeszcze wymienić wszystkich wad/zalet kombinezonu. Na pewno za wadę można uznać to, że kombinezon posiada tylko jedną kieszeń wewnętrzną, która w dodatku nie jest za duża. Podstawowe dokumenty jak prawo jazdy, dowód rejestracyjny, karta kredytowa na pewno tam się zmieszczą. Telefon także, pod warunkiem, że nie posiadamy dużego telefonu.

Kombinezon jest stosunkowo ciężki jak się go trzyma w rękach. Po ubraniu go na siebie waga nie jest odczuwalna, dlatego ciężko powiedzieć, czy jego ciężar to wada, czy zaleta.

Niezaprzeczalnym plusem jest wykonanie kombinezonu. Uszyty jest porządnie, wszystko do siebie pasuje i nic się nie psuje, jeśli poodpinamy i pozapinamy kilkanaście razy wszystkie zamki.

Jako kolejny plus można wymienić dodatki, jakie dostajemy wraz z kombinezonem. Firma Dainese do kombinezonów skórzanych dodaje próbkę środka czyszczącego oraz próbkę środka ochronnego. Są to dwie 50ml butelki, które wystarczają na około 2 czyszczenia kombinezonu. Można je oczywiście stosować do innych skórzanych części garderoby jak buty czy rękawice. Całość zapakowana jest w stylowe papierowe pudełko.

Jak się prezentuje kombinezon?

Jak się prezentuje na wieszaku, mogliście zobaczyć na początku tego wpisu. Teraz przyszedł czas, aby zaprezentować kombinezon w pełnej okazałości na modelu :)

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.