Od paru tygodni prezentuje Wam rożne produkty marki WD-40. W tym tygodniu także pozostaniemy w kręgach produktów tej marki i przetestujemy WD-40 specialist motorbike silicone shine.

Silicone shine jak wskazuje nazwa, jest preparatem nabłyszczającym na bazie sylikonu przeznaczonym do nabłyszczania motocykli. Dużym atutem jest to, że nie trzeba go polerować, w związku z czym wystarczy spryskać powierzchnię i to wszystko.

Test

Ponieważ motocykl miałem świeżo umyty (Test WD-40 specialist motorbike total wash) nie musiałem poświęcać specjalnie czasu na przygotowania i mogłem od razu przejść do rzeczy. Preparat użyłem do nabłyszczenia wydechu oraz widocznych elementach silnika.  Efekt jest dość zaskakujący, bo te elementy nie lśniły tak nawet po zakupie :)

Podsumowanie

Ale żeby nie było tak kolorowo to muszę powiedzieć, że preparat ma jeden minus. Po nałożeniu na wydech był on dość długo tak jakby „tłusty” w dotyku. W moim przypadku było to jakieś 2 dni. Co prawda nic się nie „przykleiło” w tym czasie, ale jednak lekki dyskomfort w dotyku był. Wiadomo nie ma rzeczy idealnych i zawsze się znajdzie jakieś „ale”, co nie zmienia faktu, że wydech i inne elementy ładnie lśnią mi już od jakiegoś czasu :)

Cena: preparat kosztuje ok. 25zł i jest sprzedawany w opakowaniach 400ml.

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.