Czysty i zadbany motocykl jest wizytówką każdego motocyklisty. Na rynku jest wiele preparatów, które możemy użyć, aby nasz brudny kompan odzyskał blask. Postanowiłem się przyjrzeć jednemu z takich środków, a dokładniej: WD-40 specialist motorbike total wash.

Przygotowania

Przygotowania do testu były dość przyjemne i polegały tylko na jeździe motocyklem :) W moim przypadku były to dwa miesiące jazdy na różnych trasach. Były to zarówno przejazdy autostradą, drogą szybkiego ruchu, jak jazda po mieście czy na trasie po Zakopiance.

Efektem takich przygotowań był tak wyglądający motocykl:

 

Test

Sam test polegał oczywiście na pozbyciu się brudu oraz owadów, które zapaskudziły całą czaszę.

Mycie motocykla podzielone było niejako na dwa etapy. Pierwszym z nich było spryskanie motocykla płynem i pozostawienie go na jakieś pięć minut. Następnie miękką zmoczoną ściereczką przetarłem motocykl, a następnie go spłukałem. Jedyny błąd jaki zrobiłem, to przy wycieraniu do sucha użyłem ścierki, która zostawiła parę „koćków”, ale to nie jest problem.

Efekt

Efekt umycia możecie zobaczyć na poniższych zdjęciach.

Podsumowanie

Prawdę mówiąc spodziewałem się, że tak zaschnięte owady będą trudne do usunięcia i będę musiał poświęcić sporo czasu i wysiłku, aby doprowadzić motocykl do stanu pierwotnego.

Nic bardziej mylnego – na mycie nie poświęciłem ani dużo czasu, ani wysiłku. Wszystko okazało się proste niczym umycie czystego talerza :P Dlatego gorąco polecam ten produkt.

Cena tego produktu to około 27 zł za opakowanie 1l.

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.