Dzisiejszy wpis jest pierwszym wpisem w tym roku. W związku z tym na wstępie chciałbym Wam życzyć szczęśliwego Nowego Roku oraz spełnienia wszystkich planów i postanowień na ten rok. Wracając jednak do tematu, chciałbym Wam dziś zaprezentować test torby na bak firmy Wunderlich.

Torba ta jest dedykowana do motocykli BMW S1000RR. Zapytacie zapewne dlaczego dedykowane rozwiązanie, a nie coś uniwersalnego w stylu produktów firmy Oxford? Odpowiedź na to pytanie jest dość prosta – żadna firma nie podołała temu. Próbowałem torby firmy Oxford, ale niestety uniwersalne torby posiadają magnesy do mocowania, a zbiornik S1000RR zrobiony jest z aluminium, więc magnes się tego nie trzyma. Dodatkowo zbiornik jest trochę szerszy u góry, niż zakłada producent w rozmiarze uniwersalnym, co sprawia, że łapki z magnesami do montażu nie są po bokach baku, a na krańcach załamania baku u góry.

Za sprawą tych niedogodności uznałem, że nie ma sensu szukać czegoś innego, bo i tak nic nie działa i zdecydowałem się na rozwiązanie dedykowane dla tego motocykla.

Skład zestawu

  • Torba Wunderlich + pasek utwardzający boki dla powiększonej torby
  • Mapnik
  • Zestaw montażowy
  • Materiałowy worek

Wykonanie

Torba wykonana jest z wysokiej jakości materiałów oraz jest wodoszczelna. Zawiera dwie boczne kieszenie, dużą kieszeń właściwą oraz od góry gumowy naciąg, pod który możemy coś włożyć

Jak się sprawuje torba?

Torbę używałem cały sezon na wszystkich wyjazdach zamiast plecaka. W minimalnym rozmiarze mieści się bez problemu aparat fotograficzny (w moim przypadku Sony Alfa 550), dokumenty, butelka z piciem (0,7l), telefon, klucze i jeszcze pozostaje nam trochę miejsca. Przy tym wszystkich nie jest uciążliwa w użytkowaniu. Mam tutaj na myśli to, że podczas jazdy zarówno w mieście jak i na trasie poza nim lub autostradzie torba w żaden sposób nie przeszkadza i nie zasłania nam widoczności.

Torba na motocyklu prezentuje się w następujący sposób:

Podsumowanie

Torba idealnie nadaje się zarówno na krótkie wypady za miasto, gdzie chcemy zabrać ze sobą parę rzeczy jak i na dłuższe wypady. Dodatkowo dzięki powiększanej komorze z 15 aż do 25 litrów torba pomieści nawet kilka ubrań. Niezaprzeczalnym atutem jest także fakt, że w zestawie Wunderlich dodaje nam paski, dzięki którym torbę możemy zamienić w plecak.

Więcej o torbie można przeczytać na stronie Wunderlich

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.