Kiedyś zastanawiałem się jak mogę zarobić pieniądze nic nie robiąc. Czy tak się w ogóle da? Wszyscy nas mamią, mega dochodowymi interesami, które nic nie kosztują i nic od nas nie wymagają. Prawda jest taka, że nie ma czegoś takiego, że nie robiąc nic zarobimy pieniądze. W tym wpisie opisze Wam kilka rozwiązań, które sprawią że będziecie mogli zacząć zarabiać na swoim forum. Pamiętać tylko należy, że owe rozwiązania dotyczą platformy IP.Board

Na początku zadam Wam pytanie, od którego będzie zależało rozwiązanie zaproponowane przeze mnie. Pytanie jest dość proste czy chcę zarabiać na forum poprzez mniej lub bardziej inwazyjne reklamy, czy wolę zarabiać na wartościach dodanych do forum?

Oczywiście jeśli chcesz to możesz zastosować oba rozwiązania :)

Zatem do dzieła. Jeśli Twoja odpowiedź brzmi: „Wolę reklamy” to zaproponuję Ci system, który pozwala na zakup powierzchni reklamowej na Twoim forum. System wymaga od Ciebie aktywności tylko na początku. Aktywnością tą jest związana z tym, że musisz skonfigurować odpowiednio aplikację. Konfiguracja aplikacji polega na kilku prostych czynnościach, a mianowicie ustaleniu ceny za X kliknięć, wyświetleń i dni emisji. Dodatkowo musimy jeszcze ustalić miejsce wyświetlania się reklamy. Mając zdefiniowane kilka takich stref nie musimy już nic robić przy aplikacji. Teraz musimy tylko zaprosić użytkowników lub potencjalnych reklamodawców do kupowania reklam w naszym serwisie. Proces zakupu jest dość prosty i każdy sobie z nim poradzi. Wystarczy wybrać strefę, w której chcemy wyświetlać reklamę podać przewidziany na to budżet lub podać ile jednostek (kliknięcia, wyświetlenia, dni emisji) chcemy zakupić. Następnie podajemy adres docelowy, na który ma kierować reklama i tutaj mamy do wyboru 2 formy reklamy: Zwykły banner obrazkowy/flash lub reklamę typu kontekstową. Po wypełnieniu odpowiednich pól pozostaje nam tylko opłacić reklamę i po zatwierdzeniu płatności cieszyć się naszą reklamą w serwisie.

Teraz nasuwa się pytanie: No dobrze ale jak to osiągnąć? Odpowiedź jest tak prosta jak i rozwiązanie – wystarczy posiadać odpowiednią aplikację. Tutaj z pomocą przychodzi nam jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie aplikacji: (SD) Advert System. Aplikacja ta jest gwarantem tego, że reklamy będą serwowane w losowy sposób, dzięki czemu nikt nie będzie poszkodowany. Dodatkowo każdy klient może sprawdzać statystyki skuteczności jego kampanii. Będzie widział ile odsłon w danym dniu miała jego reklama oraz ile razy kliknięto w reklamę. To jeszcze nie wszystko, aby zabezpieczyć interesy klienta aplikacja nie pozwala na „wyklikanie” całego pakietu wykupionego przez klienta. W razie czego administrator zawsze może to zweryfikować i jeśli będzie trzeba to dać dodatkową gratyfikację klientowi :)

Pogadaliśmy sobie o reklamie to teraz czas przedstawić rozwiązanie dla osób, które nie chcą umieszczać reklam na stronie.
Wartości dodane bo o tym będzie teraz mowa to dodatkowa funkcjonalność, z której mogą korzystać użytkownicy (oprócz standardowych funkcji forum). Oczywiście wszystko zależy od tematyki forum i nie dla każdej tematyki to rozwiązanie się nadaje, niemniej jednak warto je opisać. Wartością dodaną w tym wypadku jest aplikacja (SD) Company Directory. Dzięki tej aplikacji użytkownicy forum mogą tworzyć swojego rodzaju bazę. Czego to może być baza? To już zależy na jednym forum może to być baza sklepów spożywczych, na innym forum bazą mogą być hurtownie sprzętu sportowego. Inne forum może wykorzystać tą aplikację jako bazę noclegową lub bazę torów sportowych, stoków narciarskich i wiele innych. Sposób w jaki zostanie wykorzystana t aplikacja zależy tylko od nas i naszej pomysłowości.

Na co pozwala nam ta aplikacja?
Dzięki katalogowi możemy tworzyć profile, w których umieszczamy pewnego rodzaju informacje, jakie to także zależy od Nas, gdyż możemy dodawać nieskończoną liczbę pól do wypełnienia. Podstawowymi informacjami jakie musimy podać są nazwa i opis. Możemy także zrobić małą galerię ze zdjęciami oraz zaznaczyć położenie punktu na mapie. Tak stworzony profil może być oceniany poprzez komentarze, opinie a także w postaci reputacji forumowych.

Podsumowanie

Podsumowując krótko ten wpis powiem tylko tyle, że warto zastanowić się nad wprowadzeniem obu rozwiązań. Zarówno (SD) Advert System jak i (SD) Company Directory pozwalają na zarabianie na naszym forum i uatrakcyjnieniu go dla potencjalnych użytkowników, klientów, partnerów biznesowych. Aplikacje te gwarantują Ci przychody z forum a ciągły rozwój aplikacji sprawi, że będą jeszcze atrakcyjniejsze, gdyż masz wpływ na przyszły wygląd aplikacji. Każda sugestia jest analizowana i w miarę możliwości wprowadzana :)

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.