Prowadząc własne forum internetowe prędzej czy później będziesz chciał na nim zarobić. Od Ciebie zależy, czy chcesz, aby forum było tylko dodatkowym źródłem dochodu, czy też chcesz uczynić z niego główne źródło dochodu? Od odpowiedzi na to pytanie będzie zależała cała strategia zarobkowania oraz tego jak podejść do tematu.

Kiedy zacząć zarabianie?

Może Cię zmartwię lub zaskoczę, ale nie jestem w stanie podać konkretnego przepisu na to kiedy zacząć. Nie da się określić czy dzień po uruchomieniu forum, czy 10 lat. Jest jednak kilka zasad, którymi możesz się kierować:

Zarabianie jako dodatkowe źródło dochodu

Jeśli chcesz traktować forum jako dodatkowe źródło dochodu, a co za tym idzie mieć małe i nieregularne wpływy to możesz zacząć zarabiać praktycznie od samego początku.

Wystarczy zgłosić forum do Google AdSense i po pozytywnej weryfikacji możesz umieścić kod reklamy i zacząć zarabiać „jakieś kwoty”.

Słowo „jakieś” jest tutaj kluczem, ponieważ w przypadku tak małego forum zarobki mogą wynosić kilka złotych rocznie.

Oczywiście można pójść w inne sieci reklamowe, ale nie oszukujmy się, na początku nie będą to rewelacyjne stawki.

Zarabianie jako jedno z podstawowych źródeł dochodu

Inaczej sprawa wygląda w przypadku, gdy chcesz potraktować forum jako podstawowe lub jedno z podstawowych źródeł dochodu.

W takim przypadku im później tym lepiej. Nie powinieneś się spieszyć, tylko przemyśleć strategię, w jaki sposób chcesz zarabiać na forum, kto będzie Ci płacił za to oraz co zaoferować klientowi, aby ten chciał pozostawić pieniądze właśnie u Ciebie.

Takim dobrym wyznacznikiem czasowym jest zdobycie kilku tysięcy użytkowników i trochę sensownego contentu. Inaczej nie będziesz miał żadnych argumentów w rozmowie z potencjalnym klientem.

Jak zacząć zarabiać?

Tak jak wspomniałem wcześniej, jeśli chcesz, aby forum przynosiło wymierne zyski, które pozwolą Ci uczynić z tego realne źródło dochodu – to musisz poczekać.

Załóżmy, że masz już sugerowaną liczbę użytkowników i treści. Co dalej z tym zrobić?

Plan, plan i jeszcze raz plan

Musisz mieć jakiś plan działań. Przede wszystkim zacznij od zrobienia listy przynajmniej 10 firm, które odpowiadają tematyce forum i z którymi chciałbyś współpracować.

Mając już listę, musisz przemyśleć, co możesz takiej firmie zaoferować i w jaki sposób chciałbyś z nimi współpracować.

Czy chcesz, aby była to współpraca barterowa? A może za gotówkę?

Mając już tak opracowany plan, możesz zacząć wysyłać maile do tych firm. Pamiętaj, aby wiadomość była dopasowana do odbiorcy.

Przede wszystkim zwróć uwagę, czy wysyłając wiadomość do kobiety nie piszesz do niej „Szanowny Panie…”.

Nie zaczynaj pisać maila od oferty. Stwórz zainteresowanie sobą, albo Twoim forum. Jeśli przykujesz uwagę odbiorcy, na pewno będzie on bardziej skłonny podjąć z Tobą współpracę.

Pobierz więcej sprawdzonych sposobów zarabiania na forum [Darmowy e-book]

Write A Comment

 

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.