Zbroja Alpinestars STELLA BIONIC 2 PROTECTION JACKET damska – czyli coś dla „Kierowniczek” i „Plecaczków”, bo dla Panów wpis w tym temacie już jest.

Dobrze, że producenci odzieży motocyklowej myślą także o kobietach jako kierowcach/pasażerach. Dobrze też, że niekoniecznie my motocyklistki i pasażerki musimy się gotować w kurtach w gorące dni. Na letnie przejażdżki motocyklowe dobrym pomysłem jest założenie przewiewnej zbroi.

Jest to siatkowa kurtka, która ma wszyte solidne ochraniacze ochraniające barki i łokcie, czyli najbardziej narażone przy wypadku miejsca. Plecy też są chronione przez specjalnie pod zbroję skonstruowanego żółwia. Najlepsze jednak w tej zbroi są ochraniacze klatki piersiowej – specjalnie wyprofilowane pod kobiece kształty, dość komfortowe i zrobione na tyle uniwersalnie, że każdy rozmiar biustu powinien się zmieścić (z moim F przy zbroi w rozmiarze……(metka) nie ma problemu :)). Jednak zbroja jak każdy ciuch wymaga wcześniejszego przymierzenia, gdyż musi być bardzo dopasowana do ciała. Ma ona zapinany na rzep pas nerkowy, który prócz tego, że trzyma ją w miejscu, chroni nas przed zawianiem (a wiadomo, my kobiety o nerki i całą resztę układu dbać musimy). Najlepiej założyć zbroję na bluzkę termoaktywną z długim rękawem, której śliskość materiału powoduje, że siatka lepiej się układa na kończynach, ale na gołą skórę też można ją ubrać, tylko czasami rękawy lubią się przekręcić nie w tę stronę, co potrzeba.

Muszę przyznać, że Alpinestras bardzo się postarali, by kobiety mogły czuć się w tej zbroi kobieco i komfortowo, a do tego wcale nie wygląda się w niej jakby się miało bary strongmana i można się bardzo swobodnie poruszać. Jedynym minusem jest to, że od czasu jak kupiliśmy tę zbroję, to kolorystyka pozostaje cały czas ta sama – ja akurat nic do fioletowego nie mam, ale mężczyźni pod tym względem mają większy wybór.

Trzeba pamiętać, że kurtki pod jednym względem zawsze będą lepsze niż zbroja – lepiej ochronią skórę przed otarciami przy ewentualnym wypadku. Siatka w STELLA BIONIC 2 PROTECTION JACKET, tak jak i w każdej innej zbroi jest mocna, ale cienka i tarcia po asfalcie na pewno długo nie wytrzyma.

Na koniec wpisu mała ciekawostka: zbroje motocyklowe – nie wiem jakiej firmy- wykorzystano w serialu „Terra Nova”  jako stroje bojowe bohaterów w akcjach obrony przed atakami dinozaurów. Serial dowiódł, że nawet w takiej sytuacji zbroja daje radę :)

 

Write A Comment

 

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.